Ковель: суд забрав у депутата землю

Суд зобов’язав депутата Ковельської райради повернути земельну ділянку.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури області.

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ відмовив у задоволенні касаційної скарги депутатці Ковельської районної ради, на рішення Ковельського міськрайонного суду від 30 червня 2015 року та ухвалу апеляційного суду Волинської області від 30 липня 2015 року.

Відтак, суд задовольнив позов Ковельського міськрайонного прокурора до посадовця, Головного управління Держземагенства у Волинській області, реєстраційної служби Ковельського міськрайонного управління юстиції й Ковельської райдержадміністрації.

Так, розпорядження Ковельської РДА від 29 грудня 2012 року, яким депутатці дали дозвіл на розробку проекту землеустрою земельної ділянки площею 1,5 гектара. Землю народній обраниці виділили в межах Білинської сільської ради.

Окрім того, суд визнав незаконним та скасував наказ Головного Управління Держземагенства в області щодо затвердження документації з землеустрою, рішення державного реєстратора та визнав недійсним свідоцтво про право власності на землю.

За словами прокурорів, землю депутатці дали безпідставно. Мовляв, у лютому ж 2014 року на підставі рішення сільради їй уже безплатно дали земельну ділянку площею 0,25 гектара для ведення особистого селянського господарства із земель комунальної власності села Білин.

Через це працівниця райради повинна буде повернути ділянку площею 1,5 гектара у державну власність.