Іваничі: сесія нової селищної ради тривала 10 хвилин

Сесія Іваничівської селищної ради тривала близько 10 хвилин – рекордно швидко, однак резонансно. Голова РДА Федір Войтюк, який переміг у виборах на селищного голову Іванич, після засідання відразу поїхав в облдержадміністрацію.

Сесія відбулася 17 листопада, – пише Буг.

Вибори він виграв, а от права підпису керівника селищної ради поки не має – потрібно, щоб спочатку президент звільнив з попередньої посади. Цей процес виглядає таким чином: після засідання сесії голова райдержадміністрації пише заяву на звільнення із зазначених причин (у зв’язку з обранням селищним головою) і до цього документу докладає рішення першої сесії як підтвердження. Коли президент його звільнить, він видає розпорядження про складання повноважень на посаді голови РДА, аж тоді після запису в трудовій книжці має право приступити до виконання обов’язків голови селищної ради.

Поки ще діючий голова РДА керувався пунктом 1-го статті 89 Закону України “Про місцеві вибори”, де вказано, що особа, обрана селищним головою, зобов’язана здати протягом 20-ти днів виборчій комісії заяви про складання представницьких повноважень, про звільнення з роботи. Сесія відбулася в плані оголошення результатів виборів. Новообраний селищний голова до обов’язків не приступав, присяги не приймав.

“Сьогодні я маю право і зобов’язаний написати заяву про звільнення з попередньої посади у зв’язку з оголошенням результатів виборів. Заява написана і буде подана в обласну державну адміністрацію”, – зазначив Федір Васильович.

Втім, Федора Войтюка привітали колеги і побажали здоров’я, терпіння, мудрості, виваженості. Вручили квіти і секретарю, який виконував обов’язки голови селищної ради, Олександрові Ваянту й подякували за співпрацю.

Голова Іваничівської селищної виборчої комісії Людмила Онуфрієнко звернулася до новообраних депутатів і побажала плідної та конструктивної роботи. Вона також оголосила результати виборів: з 5382 виборців у селищі в голосуванні взяли участь 2398 громадян, тобто 44, 7%. Було висунено 74 кандидати в депутати до Іваничівської селищної ради.

Селищна комісія прийняла рішення про підсумки виборів депутатів. Вибори відбулися по 26-ти виборчих округах, відповідно, обрано 26 депутатів. По виборчому округу № 4 (вулиця Незалежності) у зв’язку з тим, що два кандидати набрали однакову кількість голосів, 15-го листопада відбулося повторне голосування, за результатами якого депутатом селищної ради обрали Олену Степанчук.

Із 7 кандидатур на посаду селищного голови найбільшу кількість голосів було віддано за Федора Войтюка – 479.

Людмила Онуфрієнко зачитала постанову Іваничівської селищної комісії про результати виборів депутатів та голови селищної ради.

“Депутатський корпус селищної ради і голова будуть працювати разом на користь громаді, на об’єднання та консолідацію спільних сил незалежно від політичних поглядів, тому що сьогодні наше з вами завдання – зробити селище гарнішим, а життя його жителів комфортним. Це наша місія. Дякую за довіру. Обіцяю працювати чесно і порядно”, – з такими словами звернувся Федір Войтюк до присутніх.

На пленарне засідання із 26-ти депутатів з’явились 25.