Від терактів у 2014 році загинуло 32,6 тисяч осіб

Дії різних терористичних угруповань в 2014 році призвели до загибелі 32,6 тисячі осіб по всьому світу, йдеться у щорічній доповіді лондонського “Інституту економіки та миру”.

Про це пише ТСН.ua.

За даними організації в 2014 році від рук терористів загинули 32 658 осіб, що на 80% більше, ніж роком раніше (18 111 осіб).

Найбільш кровопролитними стали теракти угруповання “Ісламська держава” в Іраку: у червні бойовики вбили 670 осіб при штурмі в’язниці в Бадуше, а в серпні — 500 осіб при нападі на курдів в Сіджарі. Третє місце займає теракт нігерійського угруповання “Боко Харам” в Гамбору, а п’яте — катастрофа літака Malaysia Airlines на Сході України

Основне число загиблих припало всього на п’ять країн: Ірак, Сирія, Нігерія, Афганістан і Пакистан. Далі в “рейтингу” розташувалися Індія, Ємен, Сомалі, Лівія і Таїланд. Україна розташувалася на 12-му місці, а Росія — на 23-у. В групу країн, ніяк не зачеплені тероризмом в 2014 році, потрапили понад 50 країн, у тому числі Данія, Словенія, Естонія, Замбія, Молдова, Катар і Кувейт.

При цьому автори дослідження відзначають, що незважаючи на високу концентрацію терористичної активності в окремих країнах, в цілому кількість нападів по всьому світу в 2014 році збільшилася: якщо в 2013 році теракти відбувалися в 88 країнах, то в минулому році — вже 93. Вдвічі збільшилося число країн, де терористи вбили понад 500 осіб: п’ять країн в 2013 році і 11 — 2014.

Нагадаємо, 13 листопада в Парижі відбулася серія терактів. Жертвами нападів стали щонайменше 129 осіб. Терористи влаштували кілька перестрілок в різних частинах міста, здійснили три вибухи біля футбольного стадіону, а також захопили заручників в концертному залі. Вісьмох терористів силовикам вдалося ліквідувати.

За офіційними даними французької прокуратури у нападах на Париж брали участь 8 осіб, які були знищені. 15 листопада The Washington Post з посиланням на європейську розвідку, назвала імена трьох паризьких терористів.

Стало відомо, що в організації терактів в Парижі брали участь два жителя Бельгії, брати Ібрагім та Салах Абдельсалами. У обох було громадянство Франції. Один з братів був безпосереднім виконавцем теракту, він підірвав себе увечері 13 листопада.