У Луцьку думали, як покращити енергетичний розвиток

У Луцьку презентували оновлений План дій зі сталого енергетичного розвитку міста на 2012-2025 роки. Під час презентації розповіли про вже втілені проекти та обговорили перспективи співпраці в майбутньому.

Презентація відбулася 17 листопада.

Під час зустрічі обговорювали подальші можливості співпраці із північною екологічною фінансовою НЕФКО, «Співпраця з НЕФКО у місті достатньо хороша. У нас в місті вже реалізовано багато проектів», ‒ зазначив перший заступник міського голови Тарас Яковлев. Це енергозберігаючі проекти, які фінансують із місцевого бюджету, та енергозберегіючі заходи у системі водопостачання.

Яковлев додав, що зараз на стадії підписання 2 проекти – щодо «Луцькводоканалу» та виконавчого комітету. Луцький міський голова Микола Романюк подякував від імені громади представникам НЕФКО. «Сьогодні ми маємо можливість економити кошти та спрямовувати їх на інші проблеми міста», ‒ зазначив мер.

Інвестиційний менеджер НЕФКО Амунд Бейтніс зазначив, що корпорація має на меті створити більший проект. Тож метою візиту є визначити подальший шлях співпраці та технічні завдання для вирішення процесу та залучення коштів.

Старший інвестиційний радник НЕФКО в Україні Юлія Шевчук додала, що співпраця з Луцьком відбувалася разом із іншими донорами, а зараз НЕФКО готові перейти до серйознішої співпраці ‒ будівлі бюджетних будівель міста. Вона розповіла про можливість співпраці із Фондом EIFP, тож сподівається, що у результаті зустрічі вдасться швидко реалізувати задумані проекти.

У рамках співробітництва з НЕФКО вже вдалося реалізувати проект енергозбереження із 6 перших будівель, які були найбільш енергозатрат ними (лікарні та школи). Зараз працюють над 8 об’єктами, де встановлять індивідуальні теплові пункти, замінять вікна та утеплять будівлі. Крім того, складений перелік із 41 будівлі, які треба пристосувати до енергозбереження. Майже всі вони збудовані до 1990 року, тож потребують значних змін.

Начальник департаменту енергозбереження Костянтин Патракеєв розповів про напрямки, у яких розроблені проекти ‒ теплопостачання, громадські будівлі, водопостачання і водовідведення, зовнішнє освітлення, сектор озеленення та напрямок поводження із твердими відходами. Патракеєв також презентував результати досліджень викидів вуглекислого газу в повітря та розповів про реалізовані проекти у галузі енергоменеджменту.

Наприкінці зустрічі Романюк запропонував включити до проекту освітлення вулиць у Луцьку, оскільки місту не вистачає коштів. Тож представник НЕФКО зазначив, що є перелік із 41 пункту, проте нові пропозиції також розглянуть. Але на першому місці поки ‒ встановлення індивідуальних теплових пунктів. У майбутньому Луцьк знову може претендувати на гранд 2,5 мільйона євро.