Міжнародні спостерігачі кажуть про масовий підкуп виборців

Спостерігачі моніторингової місії міжнародної громадської організації “Політична ініціатива”зафіксували факти, які можуть свідчити про підкуп 80 тисяч виборців у Дніпропетровську 15 листопада під час другого туру голосування за міського голову.

Про це заявив координатор місії Януш Нєдзвєцкі під час зустрічі з головою ЦВК Михайлом Охендовським, – передає УНН.

“За оцінками наших спостерігачів… міг бути вчинений підкуп близько 80 тисяч виборців цього обласного міста”, – припустив Нєдзвєцкі

При цьому він зазначив, що, на жаль, всі звернення офіційних спостерігачів з цього приводу до представників правоохоронних органів з зафіксованими фото- та відеозйомкою матеріалами, залишилися без будь-якої реакції.

Зокрема, за словами Нєдзвєцкі, на думку представників цієї місії спостереження, подібне мало місце поблизу приміщень для голосування практично всіх виборчих дільниць у місті Дніпропетровськ.

“Так, перебуваючи біля приміщень, де відбувалося голосування, певні особи у білих “манішках” з написом “Голосуй активно!” спілкувалися з виборцями, які після голосування пред’являли їм запрошення взяти участь у виборах від так званої “Громадської ініціативи “Голосуй!”. На запрошеннях було надруковано прізвища, імена, по-батькові виборців, їхні адреси, містилися штрих-коди, та невідомі номери”, – зазначили у прес-службі ЦВК з посиланням на слова координатора місії.

У свою чергу, Охендовський наголосив, що ЦВК поділяє стурбованість офіційних спостерігачів від іноземних держав та міжнародних організацій щодо виявлених ними фактів порушень виборчого законодавства. А також висловив сподівання, що всі подібні випадки, які, можливо, мали місце під час місцевих виборів 25 жовтня та повторного голосування 15 листопада 2015, зокрема, і в місті Дніпропетровськ, вже найближчим часом отримають належну оцінку з боку правоохоронних органів.

Нагадаємо, 15 листопада в Україні відбувся другий тур місцевих виборів.