Ковель: масово вивозять пісок із нелегальних кар’єрів, ‒ ЗМІ

На Ковельщині крадуть пісок з понад сотні нелегальних кар’єрів.

Про це твердить інженер охорони і захисту лісу Ковельського спеціалізованого лісогосподарського акціонерного товариства «Тур» Василь Козак, ‒ пише Kowel.com.ua.

«Десятки одиниць транспорту, який завантажують вручну або екскаваторами, протиправно вивозить пісок з навколишніх угідь. Водночас контроль за добуванням піску здійснюється слабо», ‒ переконує він.

За словами Василя Тимофійовича, через лісові масиви проходять лінії електропередач, поблизу яких теж у великих розмірах йде розкрадання надр. Подекуди злодії настільки вибрали землю, що починають хилитися опори.

До СЛАТ «Тур» звернувся відокремлений підрозділ державного підприємства «Національної енергетичної компанії «Укренерго» з вимогою суттєво поліпшити охорону смуг відводу ліній електропередач.

«Про це попереджена вся лісова охорона нашого підприємства. І час від часу ми виявляємо нелегальних добувачів піску. Як завжди, викликаємо бригаду ДАІ, і ті вже затримують транспорт. Про вжиті заходи нам ніколи не повідомляли», ‒ заявляє Василь Козак.

Останній раз на початку місяця на території Дубівської сільської ради було виявлено самоскид «ЗІЛ 130» з номерним знаком АС 26-40. За кермом перебувавДудка Михайло Михайлович. Лісова охорона відразу ж викликала слідчу бригаду, а згодом прибув і наряд ДАІ. Машину з піском забрали, а відповіді, як завжди, лісівники не отримали.

«Всі знають, що пісок з довколишніх угідь виносять не в кишенях, а вивозять транспортом дорогами, в тім числі і державного значення, які контролюються працівниками ДАІ. Хочеться сподіватися, що новостворена поліція допоможе в боротьбі з таким ганебним явищем», – говорить Василь Козак.