Банківська історія: що змінилося за 5 років. ІНФОГРАФІКА

Законопроекти по реформуванню фінансового сектору України пройшли повз увагу депутатів Верховної Ради.

Про це інформує «Слово і Діло».

Так, за словами нардепа від «Блоку Петра Порошенка» Руслана Демчака, законопроекти №2449, №2286а та №3111 так і не були розглянуті парламентом із різних причин: останній був відправлений на доопрацювання, два інших просто не набрали необхідної кількості голосів для винесення на розгляд у сесійній залі.

«І хоча всі три законопроекти направлені на відновлення банківського сектору, основна причина відмови підтримки, що обговорювалась у залі ВР, – це незгода більшості депутатів із політикою керівництва НБУ», – пояснив Демчак.

Йдеться, зокрема, про такі законопроекти, як щодо введення кредитного реєстру НБУ, що є однією з вимог МВФ, про капіталізацію та реструктуризацію банків, що дасть шанс на виживання «проблемним» банкам, а також про реформи фінансового сектору в цілому.

Разом з тим, Європейський банк реконструкції та розвитку відзначає прогрес України в реформуванні банківської сфери. Йдеться, зокрема, про закриття банків з непрозорою структурою власності, надмірними обсягами кредитування пов’язаних осіб та слабким менеджментом.

12889-1_uk_normal