На півночі Волині – конфлікт на церковному грунті

У Ратнівському районі ледь не дійшло до бійки між прихожанами УПЦ МП і УПЦ КП.

Як стверджує сайт «Про Церкву», у селі Залухів представники УПЦ КП намагались захопити храм Архистратига Михаїла громади УПЦ МП. Спроба церковного рейдерства відбулась зранку в суботу 14 листопада.

Події прокоментував настоятель храму отець Володимир Ковтач. За його словами, представники Київського патріархату прийшли до храму УПЦ МП та стали вимагати, щоб їх впустили у приміщення для власного богослужіння. Вони привезли з собою своїх священиків та людей з інших населених пунктів, у тому числі з районного центру Ратне. Співали гімн України, говорили, що «українські святині мають належати українцям».

Зі слів священнослужителя УПЦ МП, головною організаторкою цих подій є рідна мати голови Апеляційного суду Волинської області Петра Філюка. Це можна трактувати як спробу адміністративного тиску на громаду УПЦ МП. Цей релігійний православний осередок діє в Залухові вже близько двадцяти років, храм завжди належав громаді УПЦ МП.

Нині деяка документація громади додатково оформлюється, тому, напевне, представники Київського патріархату вибрали саме цей момент для захоплення. До Залухівської сільради належать ще кілька сіл, жителі котрих відвідують місцевий храм. 21 листопада громада відзначатиме престольне свято, Собор Архистратига Михаїла, тому віряни УПЦ МП очікують на нову спробу захоплення їхньої власності.