Волинський завод може отримати 40 мільйонів євро

Європейський банк реконструкції та розвитку може надати кредит на суму до 40 мільйонів євро виробнику листових матеріалів на підставі деревини ТОВ “Кроноспан УА” у Нововолинську.

Як говориться в повідомленні банку в п’ятницю, його рада директорів планує розглянути відповідний проект на засіданні 16 грудня, – пише Нововолинський інформаційний портал.

Кошти планується використовувати для заміни преса на більш продуктивний, підготовку майданчика до нарощування виробництва і новий котел на біопаливі.

Загальна вартість проекту оцінюється в 67 мільйонів євро, з яких 27 мільйонів профінансує Kronospan. Як повідомлялося, “Кроноспан УА” в листопаді 2006 року вже привертало синдикований кредит у розмірі 60 мільйонів євро, організатором якого виступив ЄБРР.

“Кроноспан УА” є одним з найбільших в Україні виробників ламінованих і шліфованих ДСП і постформінгу, а також поставляє на ринок плити МДФ, шліфовані і лаковані ХДФ, глянцеві плити HDD, плити з орієнтованої длінноразмерной стружки (OSB), ламіновані підлоги, стінні декори, підвіконня, аксесуари та інші види продукції групи Kronospan.

Будівництво заводу було розпочато в 2004 році на території колишньої бавовняної фабрики в Нововолинську, для розвитку виробництва було придбано 47 га землі.

Компанія Kronospan була створена в 1897 році в Австрії, а в даний час є провідним виробником європейським виробником листових матеріалів на підставі деревини. До складу групи входять понад 40 виробництв в 28 країнах, на яких працюють понад 14 тисяч осіб, а виручка перевищує 4,5 млрд євро.

“Кроноспан УА” в 2014 році збільшив чистий дохід на 8,3% – до 982,3 мільйона гривень, проте його чистий збиток, ймовірно через девальвацію гривні, виріс в 19,6 раза – до 714,5 мільйона гривень, тоді як в 2010-2012 роках підприємства працювало прибутково ЄБРР є найбільшим міжнародним фінансовим інвестором в Україні. Станом на 1 липня 2015 банк взяв на себе зобов’язання щодо надання 11 мільярдів євро в рамках 345 проектів в країні.