Волинський завод може отримати 40 мільйонів євро

Krono

Європейський банк реконструкції та розвитку може надати кредит на суму до 40 мільйонів євро виробнику листових матеріалів на підставі деревини ТОВ “Кроноспан УА” у Нововолинську.

Як говориться в повідомленні банку в п’ятницю, його рада директорів планує розглянути відповідний проект на засіданні 16 грудня, – пише Нововолинський інформаційний портал.

Кошти планується використовувати для заміни преса на більш продуктивний, підготовку майданчика до нарощування виробництва і новий котел на біопаливі.

Загальна вартість проекту оцінюється в 67 мільйонів євро, з яких 27 мільйонів профінансує Kronospan. Як повідомлялося, “Кроноспан УА” в листопаді 2006 року вже привертало синдикований кредит у розмірі 60 мільйонів євро, організатором якого виступив ЄБРР.

“Кроноспан УА” є одним з найбільших в Україні виробників ламінованих і шліфованих ДСП і постформінгу, а також поставляє на ринок плити МДФ, шліфовані і лаковані ХДФ, глянцеві плити HDD, плити з орієнтованої длінноразмерной стружки (OSB), ламіновані підлоги, стінні декори, підвіконня, аксесуари та інші види продукції групи Kronospan.

Будівництво заводу було розпочато в 2004 році на території колишньої бавовняної фабрики в Нововолинську, для розвитку виробництва було придбано 47 га землі.

Компанія Kronospan була створена в 1897 році в Австрії, а в даний час є провідним виробником європейським виробником листових матеріалів на підставі деревини. До складу групи входять понад 40 виробництв в 28 країнах, на яких працюють понад 14 тисяч осіб, а виручка перевищує 4,5 млрд євро.

“Кроноспан УА” в 2014 році збільшив чистий дохід на 8,3% – до 982,3 мільйона гривень, проте його чистий збиток, ймовірно через девальвацію гривні, виріс в 19,6 раза – до 714,5 мільйона гривень, тоді як в 2010-2012 роках підприємства працювало прибутково ЄБРР є найбільшим міжнародним фінансовим інвестором в Україні. Станом на 1 липня 2015 банк взяв на себе зобов’язання щодо надання 11 мільярдів євро в рамках 345 проектів в країні.