Рожище: хочуть створити реабілітаційний центр для воїнів

У Рожищі на базі центральної районної лікарні хочуть створити реабілітаційний центр для учасників АТО та інших категорій населення.

Відповідний проект презентував головний лікар медичного закладу Віктор Редзій, – повідомляє Волинська ОДТРК.

За його словами, в Україні реабілітації приділяють недостатню увагу. Водночас, у Польщі, реабілітаційні центри створені у кожному місті та містечку. На думку лікаря, особливо нагальною потреба є зараз, адже кількість людей, які з тих чи інших причин потребують фізичної та психологічної реабілітації, наразі зросла, в тому числі за рахунок бійців АТО.

Проектно-кошторисна документація уже виготовлена. Відповідно до неї, на облаштування центру необхідно 6 мільйонів гривень. Тут надаватимуть комплекс послуг, серед яких — спортивна і медична фізкультура, гідротерапія і кінезотерапія, тобто розробка суглобів і м’язів після отриманих травм, а також елементи фізіотерапевтичного лікування і надання психологічної допомоги.

Віктор Редзій каже, що ідею створення реабілітаційного центру підтримують і в обласній державній адміністрації, і в обласному управління охорони здоров’я, щоправда, поки на словах. Фінансування, наразі, немає. А тому, щоб реалізувати проект, ініціатор шукає кошти.

«Під ключ, щоб здати і побудувати цей центр, коштує 6 мільйонів гривень. Це включаючи і будівельні роботи — 2 мільйони 300 тисяч — і плюс обладнання, яке необхідне для надання цього виду допомоги. Я в багатьох місцях презентую цей проект, спілкуюся з людьми, які мають фінансові можливості, тобто я шукаю людей ,які зрозуміють, що проект необхідний і що результат буде відчутний», − розповів він.