Ковель: хворих у лікарні годують «по-бідному»

ecdfd3ddd799d6c4f04d4557fef341f2

Пацієнтів ковельської лікарні годують дешевими крупами через брак коштів.

Про це повідомляє проКовель.

Начальник відділу охорони здоров’я Ковельського міськвиконкому Лідія Жолінська розповіла, що бюджетне призначення на 2015 рік для лікувально-профілактичних закладів міста Ковельського міськрайонного територіального медичного об’єднання затвердили у сумі 59921,4 тисячі гривень. ЦЕ – 66,1 % від потреби лікарні. За її словами, така ситуація вплинула на низьку вартість ліжко-дня та харчування пацієнтів.

Відтак, пацієнтів годують з дешевими крупами: ячною, перловою або пшеничною кашами. Мовляв, купувати гречку, пшоно, рис, горох, манка та макарони працівники медустанови зможуть лише після допомоги благодійників. До слова і фрукти тут не закуповують через брак грошей.

На нинішній осінньо-зимовий період МТМО вдалося, з огляду на високі ціни на продукти і низьку платоспроможність установи, заготовити лише 6,8 тонн капусти, а потреба становить 24 тонни, моркви – 3 тонни, а необхідно 13,2 тонни, буряка – 7,2 тонни, щорічна потреба – 12 тонн. Проте для якіснішого харчування стаціонарних хворих медичними працівниками безкоштовно від населення Ковельського району було отримано 18,7 тонн зерна, що не 5,3 тонн більше в порівнянні з попереднім періодом, його в подальшому перероблять на крупу та борошно, та 40,2 тонн картоплі.

Відтак, за рахунок ще й цих заготовлених продуктів харчування медикам вдалося вартість ліжко-дня дещо збільшити і вона склала 5,38 гривень.