Ковель: хворих у лікарні годують «по-бідному»

Пацієнтів ковельської лікарні годують дешевими крупами через брак коштів.

Про це повідомляє проКовель.

Начальник відділу охорони здоров’я Ковельського міськвиконкому Лідія Жолінська розповіла, що бюджетне призначення на 2015 рік для лікувально-профілактичних закладів міста Ковельського міськрайонного територіального медичного об’єднання затвердили у сумі 59921,4 тисячі гривень. ЦЕ – 66,1 % від потреби лікарні. За її словами, така ситуація вплинула на низьку вартість ліжко-дня та харчування пацієнтів.

Відтак, пацієнтів годують з дешевими крупами: ячною, перловою або пшеничною кашами. Мовляв, купувати гречку, пшоно, рис, горох, манка та макарони працівники медустанови зможуть лише після допомоги благодійників. До слова і фрукти тут не закуповують через брак грошей.

На нинішній осінньо-зимовий період МТМО вдалося, з огляду на високі ціни на продукти і низьку платоспроможність установи, заготовити лише 6,8 тонн капусти, а потреба становить 24 тонни, моркви – 3 тонни, а необхідно 13,2 тонни, буряка – 7,2 тонни, щорічна потреба – 12 тонн. Проте для якіснішого харчування стаціонарних хворих медичними працівниками безкоштовно від населення Ковельського району було отримано 18,7 тонн зерна, що не 5,3 тонн більше в порівнянні з попереднім періодом, його в подальшому перероблять на крупу та борошно, та 40,2 тонн картоплі.

Відтак, за рахунок ще й цих заготовлених продуктів харчування медикам вдалося вартість ліжко-дня дещо збільшити і вона склала 5,38 гривень.