Волинь відвідав бізнес-омбудсмен

З метою налагодження співпраці між представниками бізнесу всіх рівнів, органами виконавчої влади та місцевого самоврядування Волинь відвідав бізнес-омбудсмен Альгірдас Шемета (на фото).

Незалежний консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів України – Рада бізнес-омбудсмена створена ще у 2014 році. Основне завдання, яке покладене в основу роботи цієї структури, – покращення умов ведення бізнесу та захист інтересів підприємців у державних органах. Очолив Раду бізнес-омбудсмена – Альгідрас Шемета. Він і прибув сьогодні, 12 листопада, до Луцька, – повідомили у прес-службі Волинської облдердадміністрації.

Аби детально дізнатися про співпрацю влади та бізнесу, про кроки які роблять державні органи, аби бізнес на Волині розвивався та мав хорошу перспективу в майбутньому, посадовець зустрівся із головою облдерджадміністрації Володимиром Гунчиком та його радником Олександром Степанцовим.

Найперше Альгідрас Шемета поцікавився, як саме органи державної влади на Волині налагоджують співпрацю із представниками бізнесу.

“На адресу Ради надходить багато скарг, на сьогоднішній день маємо близько п’ятисот звернень з усієї України. З Волині до нас надійшло тільки шість заяв, що говорить про ефективність співпраці держорганів із бізнесом. Левова частина усіх скарг стосується роботи фіскальної служби та силових структурах. Насамперед мені хотілося б почути ваші пропозиції щодо подальшої співпраці влади та бізнесу”, – наголосив бізнес-омбудсмен.

“Для нас дуже важлива підтримка європейських партнерів. Український народ ухвалив безповоротне рішення: іти шляхом європейського розвитку. Саме ефективна співпраця із міжнародними партнерами дає можливість просуватися обраним шляхом. Щодо співпраці з бізнесом, то наша позиція чітка: не можеш допомогти – не заважай. Я, як людина із бізнесу, як ніхто розумію, що таке – тиск на підприємців. Звісно, в Україні та на Волині зокрема потрібно ще дуже багато зробити, аби подолати таке ганебне явище, як корупція, що є одним із найбільш проблемних моментів. Насамперед українцям потрібно зрозуміти, що основа боротьби з корупцією лежить не тільки в законах та нормативно-правових актах, але й – в кожному із нас”, – наголосив у відповідь Володимир Гунчик.

Він наголосив, що з волинськими бізнесовими колами представники влади працюють, позаяк  левова частка економіки області залежить від роботи саме малого та середнього бізнесу:

“Намагаємося максимально співпрацювати з представниками бізнесу. Для нас важлива думка кожного бізнесмена, незалежно від того, чи це представник великої кампанії, чи малого підприємства. Тому започатковано хорошу практику – проводити великі бізнес-конференції не рідше, ніж два рази на рік. Усі ці зустрічі відбуваються за участі партнерів із Європи та обов’язково – представників волинського середнього та малого бізнесу.  Адже 51 %  економіки області лежить на малому бізнесі, який представлений у різних галузях”.

Бізнес – не можливий без інвестицій. Відтак, такої теми оминути не могли. Омбудсмен цікавився результатами роботи в цьому напрямку. Волинянам, варто зазначити, не довелося червоніти.

“Зрозуміло, що перед владою всіх рівнів стоїть завдання – створення привабливого інвестиційного клімату. Маємо хоч малі, але результати. Інвестиції в розвиток області зросли на 12-15 %. Вперше маємо перевагу експорту над імпортом. 60 % експорту припадає на країни Євроспільноти”, – наголосив голова облдержадміністрації.

 

Оскільки найбільше звернень до ради надходить саме щодо роботи фіскальної служби та силових структур, бізнес-омбудсмена цікавило питання кадрових змін у цих органах та реалізації реформ у країні.

“Як на мене, то якихось кардинальних змін ще не відбулося. Уже з грудня в області розпочне свою роботу новостворена поліція, от тоді побачимо та будемо робити висновки. Також розпочато реформування прокуратури. Але, знову ж таки, це – тільки початок. Завдання влади на місцях підтримувати реформи, що відбуваються в країні, а не підштовхувати до кардинальних рішень. Впевнений, що зміни все  ж таки відбудуться, бо приходять нові, молоді люди, в яких – інший європейський світогляд”, – поділився міркуваннями Володимир Гунчик.

На думку Альгірдаса Шемети, аби побороти корупцію, потрібне бажання двох сторін: влади та бізнесу. В Європейських країнах представники бізнесу об’єднуються в асоціації й у такий спосіб висловлюють свою позицію.

“Це дуже хороший приклад. Ініціаторами таких змін мають бути бізнес- структури, а не влада. Ми зі своєї сторони можемо тільки рекомендувати схему такої роботи. З корупцією потрібно боротися комплексно, тільки тоді зможемо викорінити це ганебне явище із українського суспільства. Не потрібно придумувати щось нове. Є хороші приклади європейських країн, де про таке явище, як корупція вже всі забули”, – наголосив голова облдержадміністрації.