Нардеп від Луцька пояснив, чому не підтримав «антидискримінаційну» поправку

Народний депутат Ігор Лапін, який в Раду обирався в Луцьку, пояснив, що не підтримав «антидискримінаційну» поправку, бо вважає її  спекулятивною та псевдо-європейською.

Свої думки щодо цієї норми він опублікував у Facebook.

Нагадаємо, депутати Верховної Ради України з п’ятої спроби проголосували за зміни до Кодексу законів про працю щодо протидії дискримінації. З волинських нардепів кнопку «За» під час останнього голосування натиснув лише Юрій Савчук. Ігор Гузь голосував проти, напроти прізвища Ігоря Лапіна в результатах стоїть позначка «утримався». Степан Івахів і Сергій Мартиняк не голосували.

У своєму дописі Лапін пише, що необхідність прийняття цієї правки аргументували словами «Європа вимагає». Однак, каже депутат, права сексуальних меншин захищає Конституція України. «Навіщо приймати те, що і так вже є задеклароване в Конституції? Це банальний популізм», – висловив думку Лапін.

«Європа вимагає» – це не документ. Під таким соусом можна будь-що подати. Покажіть мені документ і тоді буде грунт для дискусії.
Навіть мене, як народного депутата, не було достатньою мірою поінформовано про те, хто, що конкретно і в якому вигляді від нас вимагає для лібералізації візового режиму з ЄС. Голосувати за кота в мішку я не буду», – додав він.

Водночас нардеп пише, що в чинному Указі президента «…з виконання Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму…» зустрічається сталий вираз «протидія расизму, ксенофобії, антисемітизму та іншим формам дискримінації».

«Де там про одностатеві стосунки конкретно вказано? Назвіть хоча б один такий документ, де Європа ВИМАГАЄ від нас визнання на законодавчому рівні одностатевих стосунків? Яким чином це сприяє лібералізації візового режиму? Акцентувати на даному питанні таку увагу в той час, коли в країні все ще є корупція, все ще триває війна, все ще бідніє народ – це більш схоже на відвертання уваги від більш важливих питань», – висловив думку парламентарій.