Ковель: сесії транслюватимуть в інтернеті

Черговий крок назустріч демократії зробили ковельські посадовці.

Все заради гласності, прозорості  та відкритості своєї діяльності. Скоро кожен житель Ковельщини зможе, не виходячи з дому, долучатись до сесійних засідань у режимі онлайн. Майстри вносять останні штрихи у встановленні системи відеоспостереження у сесійній залі Будинку рад, – інформує Про Ковель.

У листопаді минулого року Ковельська районна рада взяла участь у проекті «Школа демократичних правил та процедур для органів місцевого самоврядування в Україні» (анонсований Західноукраїнським ресурсним центром). Реалізується проект за фінансової підтримки UNDEF (Фонд демократії ООН). 24 органи місцевого самоврядування зі всіх областей України стали учасниками цього проекту, серед них і Ковельська рада. Реалізація цього проекту триватиме майже два роки. За цей час Західноукраїнський ресурсний центр за кошти Фонду Демократії ООН зобов’язується з-поміж іншого надати обладнання для забезпечення онлайн-інтернет-трансляцій засідань сесій (дві веб-камери), комп’ютерне обладнання, програмне забезпечення, провести монтаж.

Своїми враженнями поділився керуючий справами виконавчого апарату райради Андрій Броїло: «Однією з передумов побудови в Україні громадянського суспільства є відкритість та публічність органів влади. Одним із варіантів підвищення рівня прозорості та підзвітності органів місцевого самоврядування є забезпечення трансляції сесійних засідань через мережу Інтернет. Кожен громадянин матиме можливість, не будучи в сесійній залі, подивитись як, у який спосіб та заради чого місцева рада ухвалює свої рішення. Одночасно можна буде відслідкувати відвідування депутатами пленарних засідань та їхню особливість при розгляді питань порядку денного і таке інше.»