У Луцьку збирають підписи під «антирекламною» петицією

У Луцьку створили петицію, підписанти якої вимагають “цивілізувати” розміщення реклами в Луцьку. Зокрема пропонують частину рекламних об”єктів замінити на малюнки вуличних художників.

Петиція опублікована на сайті Єдина система місцевих петицій.

Публікуємо її текст без змін та правок:

 

Луцьку потрібна чистка від візуального забруднення, до якого призвело заклеєння вулиць міста зовнішньою рекламою. Вона спотворює місто. Замість того, щоб створювати єдиний малюнок, який гармонійно поєднується з будівлями Луцька, вона покриває їх великими брудними плямами.

Це стосується і великогабаритної реклами, і частини вивісок. На жаль, більшість бізнесменів дбає про привернення уваги клієнта, а не про вигляд міста, в якому він працює.

Ми знаємо, що в Луцьку існує Порядок, який регулює вигляд зовнішньої реклами. Однак очевидно, що він неефективний.

Пропонуємо міській раді цивілізувати рекламу шляхом змін у Порядку, залучивши до його створення не чиновників, а експертів у галузях дизайну та містобудування. Можливо, й за кордону.

Також пропонуємо заборонити великогабаритну рекламу в центрі міста взагалі. Приміром не лише білборди навпроти ЦУМу, але й великі розтяжки на “Пано”. Ці “об”єкти реклами” замінити на великі малюнки вуличних митців, приміром, мурали.

Для нагляднішої агітації подивіться як виглядає Луцьк без реклами в проекті Вікторії Величко: http://slovovolyni.com/ukr/volyn/21815/

Також почитайте як від реклами позбавилися в Сан-Паулу, де за рік забрали з вулиць 15 тисяч “реклам”: http://geektimes.ru/post/263790/?mobile=no

Це реально зробити в Луцьку. І перший крок – це збір голосів під петицією.

 

Підписати петицію можна тут.