У Луцьку створили Центр волонтерської співпраці

У Луцьку створили Центр волонтерської співпраці та розвитку презентували п’ять волонтерських ініціатив, які реалізовуватиме ВОГО «Фундація розвитку громад».

Про це повідомляє Волинський інформаційний портал.

Керівник проектів ВОГО «Фундація розвитку громад» Олена Ярощук розповіла, що в серпні розпочали проект зі створення волонтерського центру, також провели тренінги, аби навчити молодь волонтерської діяльності.

У результаті цього навчання створили п’ять волонтерських ініціатив, які реалізовуватимуть найближчим часом.

Перший із них – уже відомий проект «Мовне волонтерство». «Будемо його розширювати і йти за межі Луцька. Зараз здійснюється відбір координаторів», – повідала Олена Ярощук.

Наступна волонтерська ініціатива – коворкінг центр «Третє місце». Це має стати таким собі вільним простором для активних людей, які обмінюватимуться ідеями, волонтерським досвідом. Розташований він буде за адресою: вулиця Карбишева, 1, кабінет 412.

Координатор проектів зазначила, що не буде конкретної ціни за оренду приміщення. Кожен буде її визначати сам. Кошти ж спрямовуватимуть на благодійність.

Ще один напрацьований проект – «З чистого листа». Суть його полягає в зборі макулатури. Виручені кошти витрачатимуть на допомогу бійцям у зоні АТО.

У рамках проекту «Подаруй дитині радість» проводитимуть збір іграшок для вихованців дитячих будинків. «Щоб ці діти відчували, що вони комусь потрібні і про них піклуються», – зазначила Олена Ярощук.

Про п’яту ініціативу «Листи надії» розповіла представниця організації «Фундація розвитку громад» Вікторія Горбай. Так, організують написання дітьми кореспонденції солдатам, які перебувають у зоні АТО. Також дітки писатимуть листи святому Миколаю. Окрім того, долучаться до міжнародної ініціативи «Amnesty International».

Щодо самого Центру волонтерської співпраці та розвитку, то він повноцінно розпочне роботу з наступного тижня. Тож до нього запрошують волонтерів для обміну досвідом. Також тут їм допомагатимуть у організації різних заходів, проводячи консультації.