Луцька «схема»: житло замість університету

Конфлікт через меморіал на честь ветеранів Другої світової війни 10 листопада знову привернуло увагу до будівництва житлового комплексу «Центральний» на вулиці Івана Огієнка у Луцьку. Ще на початку 2014 року будівництво починали під «навчальний заклад з гуртожитками», натомість сьогодні тут споруджують багатоквартирний будинок. Як і коли відбулася така «трансформація», читайте у нашому матеріалі.

Раніше Луцький гуманітарний університет був одним із найбільших на Волині. Він не конкурував за кількістю студентів із ВНУ та ЛНТУ, однак був лідером серед приватних вишів.

Навчальна база університету розміщувалася на вулиці Лазо, 5. Хоча у планах очільника університету Андрія Журавльова була побудова нового комплексу на Івана Огієнка 2. Для цього ще у 1999 році з подачі міського голови Антона Кривицького ЛГУ виділили цю земельну ділянку площею 0,371 гектара «для будівництва і обслуговування навчального закладу».

Однак із того часу будівництво на цій землі так і не вели, а територія перетворилася на стихійний сквер для вигулювання собак. Тим часом 31 січня 2013 року на засіданні Акредитаційної комісії оголосили про закриття ЛГУ. Повністю припинити його діяльність через «виявлені порушення і недоліки в роботі» вирішили у липні 2013 року.

Тобто виш не припиняв існування, як юридична особа, а позбувся ліцензій на підготовку «бакалаврів», «спеціалістів» та «магістрів» з усіх спеціальностей. У той час Журавльов пояснював необхідність припинити набір студентів демографічною кризою, збільшенням держзамовлення та відтоком студентів за кордон. Однак вже на початку 2014 року в коментарі виданню ВолиньPost він висловив іншу думку: «Злочинний уряд Януковича в особі Табачника сфальсифікував наше закриття з однією метою: аби ми за право нашої подальшої роботи платили великі гроші. Розуміючи, що ми не набираємо достатню кількість студентів, щоб робота університету була рентабельна, я прийняв рішення про призупинення нашої діяльності».

Попри припинення набору студентів Андрій Журавльов задумав відновити діяльність ЛГУ. Для цього на Івана Огієнка, 2 розпочали будівництво навчального закладу із гуртожитками. Завершити будівництво планували у грудні 2016 року. А генпідрядником виступила фірма «ВВС», яку пов’язують із очільником «земельної» комісії Луцької міської ради Володимиром Никитюком.

IMG_62611-800x600

Проте, не зважаючи на оптимістичні заяви Журавльова, збудувати там університет практично не було шансів. «Довгий час ми шукали інвесторів, які вкладуть гроші у будівництво. Думали, як краще розробити проект, аби він був досконалим і якісним. І все ж ми знайшли вітчизняного інвестора, який готовий вкласти гроші у будівництво і розвиток вишу. Але назвати цю людину я не можу», – загадково заявив керівник вишу у лютому 2014 року.

Очевидно, з інвестором все ж не домовилися. За словами депутата міськради Богдана Шиби, закладати фундамент почали вже під житловий комплекс. А 29 липня 2015 року більшість депутатів міської ради підтримали рішення «Про надання ТОВ «ВОЛИНЬБУДІНДУСТРІЯ» дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування будинку сімейного типу з вбудованими приміщеннями громадського призначення на вул. Івана Огієнка, 2».

З ініціативи депутата Павла Данильчука 8% загальної площі квартир забудовника зобов’язали потім дати учасникам АТО.

Як ідеться у паспорті будівництва, «Волиньбудіндустрія» зареєструвала декларацію про початок будівельних робіт лише 20 жовтня 2015 року. Закінчити роботи планують у 2 кварталі 2016року.

Новий замовник «Волиньбудіндустрія» зареєстрований у Луцьку на проспекті Волі, 50. Підприємство належить двом власникам: Дмитру Віталійовичу Вдовиченку та Дмитру Васильовичу Карабану. Обоє вклали у статутний капітал по 4 925 000 гривень. До слова, начальник управління капітального будівництва Луцької міської ради – Карабан Леонід Васильович.

Ну а генпідрядником залишилося «ВВС», що належить Савчуку Вадиму Васильовичу, Савчуку Василю Яковичу, Савчук Надії Миколаївні, Савчук Юлії Василівні. Як ми вже зазначали, із підприємством пов’язаний депутат Володимир Никитюк.

Щодо цього будівництва вже звучали різні думки. Мовляв, його позитив у тому, що в Луцьку справді велика черга на отримання житла. До того ж 8% квартир віддадуть бійцям АТО.

Натомість громадськість обурило пошкодження меморіалу, що розміщений біля будівельного майданчика. «Система, яка будує житловий будинок, а пише, що це навчальні корпуси, наївно смішна. І не тому, що вона цим трюком намагається обдурити суспільство, а через те, що намагається обдурити сама себе, вважаючи, що підміна кількох фраз забезпечить будівельне алібі. Справа не в забудовнику, на території якого чомусь «опинився» пам’ятник. Справа в нас самих, як і що ми робимо з власним містом і з суспільною пам’яттю. З тим, як намагаємося здерти шапку з сусіда в темному провулку самообману», – написав у блозі журналіст Олександр Котис.

Антон БУГАЙЧУК