Луцьк: журналіст презентував книгу про трудових мігрантів

У Луцьк приїхав журналіст з Івано-Франківщини, який презентував книгу про трудових мігрантів.

Про це повідомляє Громадське. Волинь.

Сьогодні, 11 листопада, мандрівник і журналіст Артем Чапай відвідав Луцьк.

Чоловік прожив 1,5 роки в Америці, об’їздив усю Україну, побував журналістом в АТО і навіть встиг потрапити там в полон. До того ж до українських військових. Нині він помінявся з дружиною місцями і сидить вдома з дітьми. Але сьогодні доля занесла мандрівника і журналіста Артема Чапая до Луцька, з презентацією книги «Понаїхали».

Це перша книга з майбутньої трилогії. Історія про мігрантів в Україні і про українських заробітчан за кордоном.

«Я сам з Західної України, з Івано-Франківщини, у нас про таке говорити не прийнято. Проте коли починаєш з кимось ближче спілкуватися, то виявляється, що більш ніж у половини моїх знайомих хтось обов’язково був за кордоном на заробітках. Зрозуміло чому», – пояснює автор.

В тексті розкривається життя сім’ї Ткачуків: один із синів бореться з нелегалами вдома, батьки тим часом на заробітках. Батько припускається помилки за помилкою, розвалюючи родину, натомість мати на відстані намагається її зберегти.

Книга за обсягом невелика, проте історія триває понад десятиліття.

«Дуже часто ти надто близько знайомий з людьми, про яких пишеш. Я думаю, що багатьом було б неприємно, якщо ти надто детально розпишеш їхню ситуацію. Хотілося не списувати книжку з когось одного, а спробувати зробити узагальнення», – розповів Чапай.

Окрім того, письменник відвідає з презентацією книгарню «Є» сьогодні, 11 листопада, о 18:30.

12187945_462639483922640_5443839943280630737_n