Аваков пояснив, чому Інтерпол не шукає Лазорка

Колишнього голову «Укртранснафти» Олександра Лазорка не шукає Інтерпол, бо не вистачає правових підстав.

Про це міністр внутрішніх справ Арсен Аваков сказав у інтерв’ю Українській правді.

“Є два або три епізоди, за якими було порушено провадження стосовно діяльності керівництва “Транснафта”. Частина з них була збуджена нами і нами ж розслідується. А частина розслідується Генпрокуратурою. По частині, розслідується Генпрокуратурою, разом з СБУ, ви побачили, як це працює. У базі МВС Лазорко висвітився в розшук, але не висвітився в розшук Інтерполу”, – мовив він.

“База розшуку у всій країні одна. Якщо його шукає прокуратура або СБУ, то вони нам дають інформацію, ми адмініструємо цю базу… Далі як працює механізм Інтерполу? Ти готуєш документи, на того ж Лазорко, наприклад, і надсилати їх до нас у бюро Інтерполу. Воно їх заносить: “підстава” – “дозвіл суду”, далі, відправляємо. Інтерпол приймає або не приймає”, – додав міністр.

“Інтерпол каже: “Ви розслідуєте внутрішню справу. Ви хочете викликати його на допит для дачі свідчень? Це не підстава оголошувати його в розшук. Якби у вас був ордер на арешт, а не на привід, тоді так”. Наскільки я розумію, по Лазорку для внутрішнього розшуку у нас вистачає правових підстав, а для зовнішнього – формально поки не вистачає. Буде рішення суду, він буде в Інтерполі”, – пояснив Аваков.

Нагадаємо, колишній директор «Укртранснафти» Олександр Лазорко оголошений у розшук. У липні він подав заяву з проханням допустити його до участі у відборі кандидатів на заміщення посади гендиректора ПАТ «Укртранснафта». Нардеп Сергій Лещенко заявив, що Лазорко переховується в Словаччині.