Володимир: у суді активісти «потролили» прокурора

У Володимир-Волинському суді у перерві засідання громадські активісти та екс-бійці поспілкуватися з прокурорами, які беруть участь у розгляді справи з 22-ох бійців 51-ої бригади, пропонуючи їм «із честю вийти з процесу».

Це відбулося 10 листопада.

Активісти запитали у прокурора Костянтина Ігнатова, чому він залишився за столом із своїм колегою Владиславом Зубковим після того, як Ігнатова не долучили до розгляду справи. Цікавило їх, чому він «підказував» Зубкову. Також звернули увагу прокурора на те, що він з’явився на засідання у цивільному одязі, а Зубков, хоч і у формі, проте без шевронів. Активісти розцінили такий «крок» як неповагу до судового розгляду.

Активісти попросили належно готуватися до засідань та надавати оригінали документів, щоб «не затягувати час». «Чому цього не зроблено на досудовому засіданні… чи Матіос дав чітку вказівку – не має значення яким чином, цих солдат треба засудити», – спитав громадський активіст Геннадій Хомутиннік.

Прокурор вирішив не вступати у перепалку з активістами, тож на більшість питань не відповідав, час від часу додаючи, що не має права коментувати певних речей.

Активісти ж «розгулялися», тож пропонували представникам прокуратури «з честю вийти з процесу» та відмовитися від обвинувачень. Питали також, чому прокурори у справі «міняються, як рукавички» та чому прокурора, який не брав участі у досудовому процесі, хочуть долучити зараз. Ці репліки теж лишилися без коментарів.

«Я не можу коментувати з приводу цієї справи поза судовим засіданням», – зазначив Костянтин Ігнатов. Він додав, що «не допомагав колезі, він сам приймає участь».

Висловили свою думку з приводу розгляду справи й бійці, які пройшли гарячі точки та прийшли підтримати обвинувачених.

«Ви слуги народу, ми з своєї зарплати платимо вам зарплату і ви повинні захищати честь, свободу і гідність наших громадян, а не паплюжити їх. Я вам кажу як громадянин України і людина, яка пройшла Іловайськ, і яка вам так само давала пояснення», – зазначив журналіст Костянтин Лохвицький.

«У вас значок прокурорський… девіз «честь, гідність, справедливість… От якщо  ви цієї гідності, честі не маєте, зніміть взагалі цей значок і не носіть його», – додав Олександр Савчук, який пройшов Дебальцеве.

K1024_DSC_1451 K1024_DSC_1447 K1024_DSC_1446