У Володимирі-Волинському розпочався суд у справі бійців 51-шої бригади

У Володимир-Волинському міському суді розпочалося засідання у справі 22-ох бійців 51-ої бригади, яких  звинувачують у відмові від несення обов’язків військової служби в бойовій обстановці за попередньою змовою групи осіб.

Засідання розпочалося 10 листопада об 11:45

Адвокат бійців Андрій Баришніков розповів, що сьогодні продовжать безпосередньо досліджувати докази, які надає обвинувачення. Після цього етапу перейдуть до розгляду доказів захисту. «Ми перевіряємо кожен доказ на відповідність його Закону, іншим матеріалам справи. Можемо ставити питання учасників стосовно змісту цього доказу. Тому цей етап ще не ставить крапку у цій справі, і казати, що на цьому етапі можемо щось стверджувати дуже передчасно», – додав захисник. Тож на скільки може затягтися розгляд не ві.

Після відкриття засідання до розгляду справи запропонували долучити «нового» прокурора Костянтина Ігнатова, який не входив до групи прокурорів на стадії досудового розслідування. Проте адвокати заперечили про його долучення до розгляду через наявність фотокопії, а не оригіналу документу, що підтверджував його повноваження.

Тож сторону обвинувачення представляв Прокурор військової прокуратури Запорізького гарнізону Південного регіону України Владислав Зубков.

На засіданні продовжили розгляд документів доказів другого тому, який надає обвинувачення. Адвокатів зацікавив документ, оригіналу якого минулого разу не виявилося у обвинувачення. Зубков зазначив, що  були складнощі з його отриманням через розміщення частини в зоні АТО. Проте він запевнив, що до наступного судового засідання оригінал документу представлять до суду.

Розпочали розгляд третього тому доказів. Прокурор повідомив, що деякі з доказів також отримали у вигляді фотокопій. Захисники заперечили щодо додання копій, аргументуючи це чітким порядком долучення документів. Тож Зубков повідомив, що оригінали документів нададуть на наступне судове засідання.

«З не зрозумілих питань прокуратура затягує розгляд процесу», – зазначив один з адвокатів. Це відбувається через надання копій, а не оригіналів документів, через що не було можливості долучити ці докази сьогодні.

Засідання триває.

Підтримати бійців під стіни суду прийшло декілька активістів, серед яких відомий волинський волонтер Костянтин Зінкевич, бард Сергій Шишкін та громадський активіст Сергій Абрам.