У прокуратурі Волині прокоментували звинувачення

У прокуратурі Волинської області кажуть, що звинувачення з боку активіста «Народного контролю» Віталія Жабчука – безпідставні.

Нагадаємо, 5 листопада у прес-службі партії з посиланням на активіста повідомили:”Попри численні рішення суду, справу щодо екс-начальника Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Богдана Колісника, який незаконно звільнив підлеглого, прокуратурою не була внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, що не дало змоги розпочати кримінальне провадження.”

У прокуратурі інформують, що в провадженні слідчого відділу прокуратури області знаходиться кримінальне провадження №12012020010000320, внесене до ЄРДР ще 28.11.2012 за поданням УДВС ГУЮ у Волинській області за фактом умисного невиконання колишнім начальником Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Колісником Б.І. постанови Волинського окружного адміністративного суду від 21.01.2011 про поновлення на роботі Жабчука В.Ф. за ознаками злочину, передбаченого ч. 2, ч. 3 ст. 382 КК України. Відтак твердження Жабчука В.Ф. про те, що “у прокуратурі свідомо не реєстрували цю справу”, безпідставне.

Щодо того, що “4 листопада Луцький міськрайонний суд ухвалив виконати постанову судді щодо вирішення питання про внесення відомостей до ЄДР про притягнення службових осіб до кримінальної відповідальності”, зауважимо, що це рішення Луцького міськрайонного суду суперечить фактичним обставинам справи, однак не може бути оскарженим, так як чинним кримінальним процесуальним кодексом не передбачений порядок оскарження ухвали слідчого судді, винесеної за результатом розгляду скарг на бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР.  Відомості ж в ЄРДР, наголосимо, внесені ще у листопаді 2012 року.

Також у публікації йдеться, що Жабчук В.Ф. не отримав копії документів процесуальних рішень, прийнятих прокурором і слідчим.

Це теж не відповідає дійсності, оскільки Жабчук В.Ф. неодноразово знайомився з матеріалами кримінального провадження та отримував необхідні копії матеріалів кримінального провадження за його клопотаннями, що і засвідчував своїми підписами.

Щодо поновлення на роботі Жабчука В.Ф., то 02.04.2013 Вищим адміністративним судом України постанову Волинського окружного адміністративного суду від 21.01.2011 та ухвалу Львівського адміністративного суду від 30.08.2011 про поновлення його на роботі скасовано, а справу направлено на новий судовий розгляд до суду першої інстанції.

У подальшому постановою Волинського окружного адміністративного суду від 30.04.2013 в позові Жабчука В.Ф. за результатами нового розгляду відмовлено. Ухвалою Львівського апеляційного суду від 07.11.2013 апеляційна скарга Жабчука В.Ф. залишена без задоволення, постанова Волинського окружного адміністративного суду від 30.04.2013 без змін. Відтак наразі рішеннями судів різних інстанцій звільнення з роботи Жабчука В.Ф. визнано законним.