Суд у Володимирі: запитань більше, ніж відповідей

На черговому засіданні у справі 22-ох бійців 51-ої бригади до матеріалів справи долучили ще шість томів доказів, які надало обвинувачення. Проте у ході розгляду у багатьох документах виявили сумнівні дані. Наступне засідання відбудеться 8 грудня об 11 годині.

Засідання відбулося 10 листопада у Володимир-Волинському міському суді.

Нагадаємо, під час попереднього засідання до справи долучили лише два томи доказів. Сьогодні після розгляду третього тому одразу перейшли до розгляду матеріалів шостого тому, оскільки у попередніх томах були лише копії більшості документів.

Серед документів, які розглядали цього разу – витяги з наказів, довідки ВЛК та характеристики усіх бійців тощо.

У процесі доручення документів до матеріалів справи у адвокатів виникло багато питань – чи набув чинності вирок суду щодо одного з бійців, чи наявні оригінали певних документі тощо.

Під час розгляду документів про медичні огляди бійців адвокати зауважили, що суду представили лише витяги про проходження ВЛК у Запоріжжі після затримання. Прокурор Владислав Зубков додав, що це витяг з книги протоколів засідання ВЛК, але копії «титульної сторінки» немає.

«До цього документу має долучатися принаймні акт, протокол», – зазначив адвокат Андрій Баришніков. Робити ж висновок лише з фрази «скарги відсутні» складно. Повинна бути первинна документація, що дійсно свідчить про стан здоров’я бійця.

Адвокат Василь Нагорний зазначив, що у витягу навіть немає дати, коли проведено медогляд. Незрозуміло також, яким чином цей документ свідчить про вину або невинуватість бійців і з якого журналу взятий витяг. Ряд питань виник і до довідок ВЛК, де не було вказано переліку лікарів і процедур перевірки, а також не додано епікризу. Вказаний лише діагноз «здоровий».

«Я так розумію, що військово-лікарська комісія не проводилася»,- висловив думку Василь Нагорний. До того ж не відомо, на яких підставах направляли військовослужбовців за місяць після того, як їх затримали, тому викликає сумнів об’єктивність дослідження. Також чомусь на ВЛК бійців направляла не частина, у якій вони перебували.

Бійці зазначили, що огляд проходив формально «5 хвилин і всі здорові». Тож адвокати хочуть витребувати із запорізької частини відомості про проходження ВЛК.

Були «питання» й до характеристик бійців – зокрема адвокати попросили суд звернутися у військову прокуратуру Запорізького гарнізону щодо порушення справи проти майора Склярова, який складав характеристики. Виникли навіть підозри у тому, що характеристики підроблені, оскільки вони містили ряд неточностей. Більшість характеристик написані ідентично, деякі не містили печаток, усім бійцям «приписали» самовільне залишення частини, про яке не згадується більше ніде і немає відповідного реагування. Бійці здивовані, як характеристики про їх службу та особисті якості складали люди, які бачили їх лише декілька разів. Тож не зрозуміло, звідки вони володіли «інформацією», на основі якої складали характеристики.

Щодо одного бійця були допущені серйозні неточності – було вказано, що з 8 квітня він вважається військовослужбовцем  у той час, коли він лише 11 квітня потрапив у військкомат. Тож адвокати вважають за необхідне встановити законність призову не лише цього бійця, а й інших.

Були й інші зауваги – деякі «нечитабельні» документи повернули прокуратурі.

Суд відмовив у долученні частини доказів обвинувачення. Проте ряд документів, щодо яких адвокати також мали зауваги, таки долучили до матеріалів справи.

Тож загалом до справи вдалося долучити 8 томів справи із 27. Наступне засідання призначили на 11 годину 8 грудня.

«Ми вважаємо, що тут має бути лише виправдувальний вирок», – зазначив адвокат Олександр Оленченко. На думку захисників , процес такий тривалий через необхідність дослідження великої кількості доказів, допитів свідків та учасників.

«Це не затягування процесу, а якісь об’єктивні речі. Якщо так буде продовжуватися, то ми маємо бути вдячні прокуратурі за таку якість підготовки, що вони таким чином виказують солідарність хлопцям», – додав захисник Сергій Гришко.