Демократія по-володимирськи: Саганюк і свої проти інших?

Новообраного депутата Володимир-Волинської міської ради Костянтина Зінкевича обурили підходи міського голови Петра Саганюка до формування роботи першої сесії нової ради.

Про це він написав у facebook.

Публікуємо його допис без змін та правок:

Із дня виборів до сьогодні усі політсили ведуть перемовини, консультації і т. п. І це зрозуміло. На рівні розмов говорять, що перша сесія міської ради має відбутися у четвер, 12 листопада 2015 р. Тому я, як очільник міського осередку «Самопомочі» у місті, пішов сьогодні на розмову до новообраного міського голови Петра Саганюка.

Розкладка у міській раді вимальовується така: «Наш край» і БПП (8 депутатів) (об’єднуюче слово може бути Антимайдан або Віктор Федорович) разом із «Батьківщиною» (дуже гарні мають вишиванки) дають для пана Саганюка 17 голосів. Спираючись на них, легітимний мер матиме намір продавлювати усі голосування.

Чому продавлювати? Бо у «Самопомочі» (7 депутатів), «Укропу», «Свободи» і «Радикальної партії» теж 17 голосів. Ми знаємо, що і в БПП, і в «Батьківщині» є 1-2 людини, які дійсно хочуть змін, але бояться гніву Вседержителя. І всіх потроху «полірують». Але менше з тим…
Хочу зазначити, що ми з паном Петром до цього ніколи не розмовляли у сенсі звичайної і нормальної розмови. Не було такої потреби чи ініціативи. Папери, які кілька разів доводилось підписувати, підписувались швидко і до розмов не призводили.

Сьогодні я ж запитав, на коли сесія і що буде обговорюватись? Пан Саганюк сказав, що якщо всі зареєструються, то у четвер. Там буде оголошено результати виборів, роздані мандати, обраний секретар міської ради та склад міськвиконкому.

Ух ти! – А обговорити кандидатури?- питаю.

– Ми вже з усіма усе обговорили,- каже.

– Тільки не з нами!

– Я обговорив з тими, хто мене підтримує.

Це я навіть розумію.

– Але ми мусимо знати про вашу кандидатуру за 3 дні до сесії, як написано у п.10.3 Регламенту Володимир-Волинської міської ради і обговорити її, з вами чи без вас.

– Той пункт не стосується першої сесії.

Прикольно. Там не написано, до якої сесії він не стосується, а сказано, що «Проекти рішень, інші документи і матеріали з питань, що вносяться на розгляд ради, мають бути підготовлені для ознайомлення депутатів не пізніш як за 3 днів до відкриття сесії».

Пан Саганюк сказав, що його кандидатуру секретаря оберуть за першим голосуванням, що він знаючий і досвідчений, а наш кандидат нічого не знає і не вміє. Кандидатом на секретаря має бути Олег Свідерський (Батьківщина), який зараз є діючим секретарем. Тобто, той самий голова, той самий секретар, ті самі регіонали в депутатах. То, може, давайте не будемо проводити вибори у Володимирі? А нащо?

– А склад міськвиконкому теж треба обговорити! І в регламенті у п. 17.5 сказано, що «Депутатські групи, фракції мають право на попереднє обговорення кандидатур посадових осіб, яких обирає, призначає чи затверджує рада.»

– А,- каже,- цей регламент вже не діє. Буде новий!

– Ні, він діє до моменту прийняття нового! А щє є «Закон про місцеве самоврядування».

Коротше, прийшла дівчинка, яка знає, що таке Регламент, проговорили те саме, але безрезультатно. Я запитав, чи вони мають намір порушувати Закон і Регламент? «А то як сесія скаже!» – сказав пан голова.

В принципі, не здивувало це мене.

А так як був вдячний слухач у кабінеті, Петро Саганюк сказав, що ми хочемо керувати, а працюють лише вони. Що я особисто пишу в Інтернеті про нього погане. На прохання конкретизувати не відповів.

Може, воно й погане, оцей текст, але я прошу прислужників нашого мера донести до нього цю інформацію (бо комп’ютера у чоловіка на столі нема). А, може, вся проблема у прислужниках, які підносять інформацію? Однозначно у місті є проблемою чесне висвітлення подій. Усі медіа про Петра Саганюка пишуть і показують, як про покійника- або хороше, або нічого.

Тому я запрошую на сесію міської Володимир-Волинської міської журналістів, громадськість. Ми просимо про об’єктивне висвітлення і дотримання правил. Я припускаю, що люди за звичкою збираються порушувати Закон. Так, як за звичкою міський голова кілька разів на день грубо порушує правила дорожнього руху, перетинаючи кілька суцільних смуг, коли заїжджає до міськради, то й до інших Законів може ставитись так само.

Також прошу донести до мера, що ЗАВТРА представники політичних сил, що увійшли до міськради, таки прийдуть до нього, щоб обговорити і порядок денний, і кандидатури. А це вже його справа, втікати від розмови чи ні.

А тут у коментарях можна і обговорити кандидатуру на міського секретаря. Із тих, що мені відомо:

Кандидат від діючого новообраного мера – діючий секретар Олег Свідерський.

Кандидатура від нашої половини діючого складу ради – Олег Тимосевич, бувший військовослужбовець, представник “Самопомочі”.

P.S.: Може, я чогось не розумію? Поясніть. І ще – станом на 14.00 нашим кандидатам ще ніхто з виборчої комісії не повідомив, що буде сесія о 10.00 12 листопада.