Демобілізованим воїнам потрібна підтримка психологів

Психолог Волинської обласної психіатричної лікарні Олена Звєрєва застерігає бійців АТО від байдужого ставлення до свого психологічного стану. На її переконання, усі демобілізовані бійці, та ті, котрі приїздять у відпустку із зони бойових дій, повинні пройти реабілітацію у професійного психолога.

Про це інформує Громадське. Волинь.

Звєрєва нині на волонтерських засадах координує напрямок з питань медичної допомоги та соціальної адаптації Волинського центру допомоги бійцям АТО при облдержадміністрації. Вона каже, що у планах проводити у центрі психологічну реабілітацію чотирьох конкретних груп. Це: бійці, які були у полоні; демобілізовані; сім’ї загиблих бійців та діти, які втратили батьків-солдатів.

Психолог каже, що якщо вчасно не надати солдату психологічної допомоги, проявлятиметься так званий «афганський синдром». Як показує світовий досвід, солдати, які воювали у Афганістані, В’єтнамі помирали завчасно. Смерть їх була пов’язана із супутніми хворобами, які виникали через психологічні травми, що не лікувалися, і були отримані на війні.