Демобілізованим воїнам потрібна підтримка психологів

original-cb_jkfdbhefb

Психолог Волинської обласної психіатричної лікарні Олена Звєрєва застерігає бійців АТО від байдужого ставлення до свого психологічного стану. На її переконання, усі демобілізовані бійці, та ті, котрі приїздять у відпустку із зони бойових дій, повинні пройти реабілітацію у професійного психолога.

Про це інформує Громадське. Волинь.

Звєрєва нині на волонтерських засадах координує напрямок з питань медичної допомоги та соціальної адаптації Волинського центру допомоги бійцям АТО при облдержадміністрації. Вона каже, що у планах проводити у центрі психологічну реабілітацію чотирьох конкретних груп. Це: бійці, які були у полоні; демобілізовані; сім’ї загиблих бійців та діти, які втратили батьків-солдатів.

Психолог каже, що якщо вчасно не надати солдату психологічної допомоги, проявлятиметься так званий «афганський синдром». Як показує світовий досвід, солдати, які воювали у Афганістані, В’єтнамі помирали завчасно. Смерть їх була пов’язана із супутніми хворобами, які виникали через психологічні травми, що не лікувалися, і були отримані на війні.