Боєць 51-шої бригади розповів про ставлення «як до зеків»

Ігор Лавренюк, один 22-ох з обвинувачених бійців 51-шої бригади розповів, що у Запоріжжі до бійців було, м’яко кажучи, не найкраще ставлення.

Про це він повідомив 10 листопада після судового засідання.

«Нас зустріли в частині, як зрадників. Більша половина офіцерів, я помітив, були російськомовними і обзивали нас дезертирами», – сказав Лавренюк

Він також розповів, що бійців відпускали у магазин «на годину» прапорщики, а офіцер Скляров погрожував записати їм самовільне залишення частини.

Потім, при написанні характеристики, бійцям запропонували «за коньяк» «нормальну» характеристику.  Проте частина хлопців навідріз відмовилася. У результаті – у всіх однакові характеристики.

«Я і мої хлопці ніколи не залишали частину самовільно», – додав Лавренюк. За його словами, 90% хлопців після повернення мали проблеми зі здоров’ям – травми, проблеми із серцем тощо. Проте вони не могли отримати направлення на обстеження. Тож бійцям довгий час не давали проходити ВЛК, а одного дня усіх разом повезли на комісію і за 2 години всі бійці були «здорові».

«До нас на комісії ставилися, як до зеків… Нам усім штампували – «здорові», – додав боєць. Тож  усі 36 бійців пройшли огляд за один день.