За рік на волинських дорогах загинуло більше ста людей

Упродовж року на Волині внаслідок ДТП загинуло 106 людей, ще 705 отримали травми.

Про це повідомляє “Волинський інформаційний портал”.

Область демонструє сумну статистику щодо дорожньо-транспортних пригод. Начальник управління охорони здоров’я Ігор Ващенюк розповів, що Україна – одна з найнебезпечніших країн для учасників дорожнього руху. За час незалежності в державі трапилося понад мільйон ДТП, у яких загинуло понад 166 тисяч людей.

Упродовж дев’яти місяців цього року на Волині трапилося 569 ДТП (це на 13,5 % більше від минулорічного показника), у яких травмувалися 705 осіб, а ще 106 людей загинули. «Цифри не є веселими. Такі ж, а то і ще гірші цифри – і в інших областях», – зауважив Ващенюк.

Головний лікар Волинського обласного наркологічного диспансеру Ігор Шкаровецький зазначив, що у заклад для проведення експертизи цьогоріч направляли 887 водіїв. Як виявилося, 354 з них (а це 40 %) перебували в стані алкогольного сп’яніння. «Це потенційні вбивці», – констатував лікар.

Із 321 учасника ДТП, 24 перебували у стані сп’яніння «Це страшні цифри. Це, по суті, війна на дорогах», – підкреслив він.

За словами Шкаровецького, лікарі наркодиспансеру проводять профілактичні огляди водіїв та кандидатів у водії. Загалом цього року обстежили 7,731 тисячі осіб. Із 3,748 тисячі кандидатів у водії 14 скерували на стаціонарне обстеження з підозрою на наркологічні проблеми.

Водночас головний лікар КЗ «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Олег Куц зауважив, що при зменшенні загальних виїздів «швидкої» на 9,4 % кількість виїздів із приводу ДТП збільшилися на 14 % порівняно з минулим роком. Збільшилася й кількість потерпілих: цього року в аваріях постраждала 731 особа.

Найбільше ДТП із постраждалими трапилося у Камінь-Каширському, Луцькому, Маневицькому та Любомльському районах.