Vox populi Луцька: про що перші електронні петиції

У Луцьку запрацювала нова форма демократії – електоронні петиції. Механізм роботи проекту простий – автор петиції заповнює спеціальну форму, протягом 14 днів вона має зібрати 300 або більше підписів, тоді міська рада зобов’язана розглянути ініціативу.

Щоб проголосувати або створити петицію на сайті потрібно реєструватися. При тому для реєстрації потрібно ввести ідентифікаційний код або інформацію з паспорта. Творці сайту вдалися до такого кроку, аби перестрахуватися від випадків голосування ботів, тобто від накрутки голосів.

Станом на 11:00 9 листопада на сайті  http://www.e-dem.in.ua/lutsk зареєстровано 12 петицій.

Першою було звернення з вимогою зупинити руйнацію історичного будинку родини Гольдшмітів. Автор: Наталія 

“Зупиніть перебудову історичного будинку на вулицях Лесі Українки, 63 та Крилова !!! Цей будинок побудувала родина Гольдшмідтів, згодом там був Комерційний будинок Подовжика…. Хіба в історичному місті дозволяється надбудова, щоб будинок був вище історичних будинків! Хіба історичні будинки не повинні підлягати реконструкції а не перебудові ??? Необхідно оштрафувати власника і примусити зняти надбудову з даху!” – йдеться в петиції.

Створений 29 жовтня документ станом на 9 листопада підписали 47 осіб.

Аж дві петиції стосуються теми Центрального ринку. Наталія Ляшук перенести його на територію колишньої військової частини, яка базувалася біля кільця Львівська-Володимирська.

Павло Іващенко ж просто пропонує перенести ринок і облаштувати на його місці ярмарок народних ремесл. За зібрано 85 підписів. На збір 215 залишилося 4 дні.

А Ольга Шаварова вважає, що потрібно збільшити кількість днів необхідних для збору підписів. Вона пропонує змінити цифру з 14 на 90.

“Пропоную збільшити в Луцьку термін збору підписів на підтримку тих чи інших петицій до 90 днів, так як передбачено Законом і так, як практикується іншими містами, що використовують Єдину систему місцевих петицій. 15 днів – це недостатній термін. Люди не встигають ознайомитися з петиціями і вчасно підписати їх. Навіть важливі теми таким чином можуть не бути підтримані!” – йдеться в її зверненні.

Теми інших петиції такі:

  • Брутальний Секонд Хенд
  • Перенести зупинку громадського транспорту від готелю “Україна” до окружного адмінсуду (на попереднє місце)
  • Припинити паркування автомобілів на зупинках
  • Впровадити курси відповідального батьківства для усіх без винятку сімей
  • Облаштування зелених зон
  • Ревізія каналізаційних колодязів у місті
  • Графік руху маршрутних таксі на кінцевих зупинках
  • Облаштування підземного переходу на Театральній площі