У ДТП на Волині загинули понад сто чоловік

У дорожньо-транспортних пригодах, що трапилися на території Волині цього року, загинули 106 осіб.

Про це пише інформаційне агентство Волинські Новини.

Згідно з даними Державної автоінспекції Волинської області, на автошляхах області за дев’ять місяців 2015 року зареєстроували 569 дорожньо-транспортних пригод з потерпілими, що на 13,5% більше, ніж за аналогічний період 2014 року (501 ДТП), під час яких 705 осіб травмовано та 106 учасників дорожнього руху загинуло.

На 8% збільшилась кількість дорожньо-транспортних пригод з матеріальними збитками. Також за десять місяців 2015 року на території області зареєстрували 9 дорожньо-транспортних пригод з тяжкими наслідками, що на одну ДТП більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Упродовж поточного року найбільше автопригод зареєстровано у вересні (253 ДТП). Найбiльша кiлькiсть загиблих у дорожньо-транспортних пригодах була у квітні (14 загиблих). Пiк травматизму спостерігався у вересні (111 травмованих).

Упродовж вказаного перiоду найбільше автопригод з постраждалими зареєстровано в неділю. Найбiльша кiлькiсть потерпілих учасникiв дорожньо-транспортних пригод припадає на 21 годину (в цей час було травмовано та померло 8,3% від усіх потерпілих у ДТП), у попередній перiод пiк припадав на 23 годину.

Причинами автопригод з постраждалими, які були скоєні протягом звітного періоду, є перевищення безпечної швидкості руху. З цієї причини на Волині сталося 140 автопригод або майже 28,3% від усіх ДТП із постраждалими, а також порушення правил маневрування (90 або 18,2%), порушення правил проїзду пішохідних переходів (34 або 6,9%), керування транспортним засобом у нетверезому стані (51 або 10,3%), виїзд на смугу зустрічного руху (28 або 5,7%) перехід у невстановленому місці (28 або 5,7%), порушення правил проїзду перехресть (37 або 7,5%).

Внаслідок керування транспортними засобами в стані сп’яніння скоєно 166 автопригоди, в тому числі 51 – із постраждалими.

Згідно зі статистичними даними Волинського обласного наркологічного диспансеру, щорічно більше 8 тисяч осіб звертаються в заклад для проходження обов’язкового наркологічного профілактичного огляду, серед них близько половини водії транспортних засобів. За 10 місяців 2015 року оглянуто 7731 особа, серед яких 48,5% – водії. Протягом поточного періоду 2015 року працівниками ДАІ у заклад було доставлено на медичний огляд у зв’язку з підозрою на стан сп’яніння 877 осіб, серед яких встановлено 354 факти сп’яніння.

Крім того, кожна третя неділя листопада (цього року це буде 15 листопада) Генеральною асамблеєю ООН оголошена Всесвітнім днем пам’яті жертв ДТП. Цього дня заплановані поминальні молебні у всіх православних та католицьких церквах Волинської області.