Діти волинських бійців реабілітовувалися на екскурсіях

30 дітей волинських військових відпочили у Хмельницькій області в рамках проекту з психологічної реабілітації.

Про це повідомляє Інформаційне агентство Волинські новини.

Протягом осінніх канікул діти віком 14-17 років з Луцька та Маневич, чиї батьки – військові, відвідали Камянець-Подільський, Хотинську фортецю та монастир у селі Бакота у Хмельницькій області, замок в Дубно Рівненської області та печери в селі Кривче Тернопільської області. Окрім того, з підлітками щодня працювали психологи.

Табір організувала громадська організація «Інститут волонтерства та громадської співпраці» за сприяння відділу у справах сім’ї та молоді Луцької міської ради в рамках проекту «Діти України» за фінансової підтримки МФ «Відродження».

«Ця поїздка – лише перша частина реалізації проекту. Так, попереду – фотопроект та зйомки соціального відео-роліку. Ми не нав’язуватимемо учасникам власну думку, хочемо втілити їх ідеї. Сподіваємось, що все вийде, бо молодь, що з нами була ці 5 днів дуже талановита та креативна», – розповідає про проект голова ГО «Інститут волонтерства та громадської співпраці» Юлія Євпак.

За словами волонтерів, мета проекту – привернути уваги до підростаючого покоління, яке безпосередньо на собі відчуває всі негативні наслідки війни.

«Дуже важливо саме зараз почути ту категорію молоді, чиї батьки – воїни АТО. Не відгороджуватися від них, не намагатися не визнавати їхні страхи. Невисловлені страхи потім трансформуються у нічні кошмари, зміни в поведінці тощо. Запобігти цьому ми намагалися протягом табору за допомогою різних ігор та арт-терапії», – розповідає одна з тренерів проекту Оксана Ганущак.

5 6