Вони досі ховаються вночі від градів, ‒ волонтер просить не кидати бійців 51-ї напризволяще

Волонтер та правозахисник Василь Нагорний каже, що йому «болить» ситуація, яка зараз склалася з бійцями 51-ї бригади ‒ тема «судилища» в суспільстві «заглохла» і хлопці змушені розбиратися з проблемами самотужки.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Подаємо допис без змін та правок:

«Пост трохи великий, але то те, що болить…

Народ, ви мені скажіть… Дійсно тема 51 ОМБр нікому вже не цікава? В нас, на Волині, відбуваються масові судилища над бійцями, які не косили, не відкуплялись, не ховались, замість нас воювали на сході, отримували поранення, психічні розлади, захворювання, а майже всім байдуже. Тема судів над бійцями почала глохнути вже давно… Я не дивуюсь з таких видань, як газета «Волинь-нова», гол.редактор якої, ще рік тому, заборонив мені займатись 51 ОМБр. В нього «ошийник» влади, бізнесу, та «зашморг» своєї «бурхливої» діяльності, яка при першому ж втручанні дійсно нової прокуратури його «втопить», але є ж у нас і незалежні видання… Ви, чому мовчите? Люди, вас справді не цікавить, що 51ОМБР попри страшні втрати (відкрийте Книгу пам’яті загиблих – 97 бійців за 5 місяців) і бойові заслуги втоптали в багнюку, у вас не болить серце за наших волинських синів, яких «пачками» прокуратура відправляє в суди… Вони ж досі ховаються вночі від градів, починають заїкатись від невстановлених контузій, всі мають «посттравмат» (тільки не всі розуміють і визнають це), а тепер ще й тремтять від дзвінка прокурора… Їх обкрадали на сході, виплачуючи копійки, після Іловайська змусили відшкодовувати втрачене під час обстрілів майно, а тепер вони ще штрафи повинні заплатити державі… Чим завинили перед державою колишній полонений і справжній воїн, Віктор Котик, який пройшов все пекло на Сході? Він же досі ще стріляє по ночам з гармати…А 22 бійця, які вийшли через територію Росії, серед яких є 25 річні інваліди, за що їх морально катують? За те, що згодом ще 400 чоловік рятувались з котла тим же способом…

Невже тваринний інстинкт виживання, до якого нас штовхає влада, перемагає моральні цінності. Про цих бійців мовчать всі: влада, більшість ЗМІ, депутатів, партій, багатих та впливових людей, фондів, спілок. Ви ж завжди, на помпезних торжествах кажете, що чужих дітей не буває… а тут 1500… Вам дійсно байдуже, що цими кримінальними провадженнями, хтось намагається приховати на генеральських лампасах плями крові загиблих бійців 51 ОМБР? Я ж намагаюсь захистити своїх і ваших дітей, які ще підростають, щоб колись їх для галочки, показника, на замовлення не судили. Невже більшість думає: «О! Ніби притихло на сході. Мене пронесло (в обох значеннях цього слова) від мобілізації – тай добре. Але, якщо, не дай Бог, знову почнуться активні бойові дії, то більшість знову «схорониться», а підуть воювати ці, яких судять. Думаєте, не підуть? Не правда! Ображені, з судимостями, але підуть. А знаєте чому? Бо більше не має кому ‒ всі хворі, «броньовані», «блатні».

Якщо ви дочитали пост до кінця і Вам й далі байдуже, тоді видаліть мене з друзів… Хто розділяє мої погляди, хоче допомогти ‒ не соромтесь, додавайтесь в друзі, йде мова не тільки про кошти та бензин, а про зв’язки, інформацію та неординарні ідеї. Проти гібридних звинувачень ‒ всі методи хороші!»