Ковель: за перебудову підприємцеві дали 50 тисяч штрафу

Директор «Виробничо комерційної фірми «Каскад» Володимир Пархомюк уже другий рік поспіль судиться з Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю.

У 1997 році чоловік придбав у Ковелі комунальне приміщення та зареєстрував на нього право власності, а в 2003 році перебудував його, внаслідок чого площа приміщення зменшилася на 3.7 кв.м. Через десять років Інспекція держархбудконтролю провела перевірку дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності та будівельних норм, за результатами якої винесла постанову про накладення на нього штрафу понад 50 000 гривень та припис на усунення недоліків, ‒ пише Під прицілом.

Так, переконує представник Інспекції держархбудконтролю, підприємець Володимир Пархомюк не подав декларацію про введення об’єкта в експлуатацію, хоча й використовує приміщення вже давно.

Сам же підприємець переконаний, що ця будівля ‒ це його приватна власність, а тому він не повинен подавати будь-яких декларацій. Крім того, Володимир Пархомюк вказує на те, що відхилення 3.7 кв.м. допускається нормами містобудівної діяльності, а тому він не допустив жодних порушень.

Всі ці доводи чоловік виклав у позовній заяві, яку скерував до Волинського окружного адмінсуду. Володимир Пархомюк вимагав скасувати припис та постанову про накладення штрафу.

В червні 2013 року суд задовольнив позов підприємця, а Львівський апеляційний адмінсуд залишив постанову суду І інстанції без змін. Однак Вищий спеціалізований адміністративний суд повернув справу на новий розгляд до суду І інстанції.

Для повторного розгляду цієї справи було скликано колегію суддів.

Зрештою, після заслуховування доводів позивача та заперечень представника Інспекції ДАБК, колегія суддів постановила в позові відмовити.