Прокуратуру Волині звинуватили в саботажі справи щодо Колісника

Попри численні рішення суду, справу щодо екс-начальника Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Богдана Колісника, який незаконно звільнив підлеглого, прокуратурою не була внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, що не дало змоги розпочати кримінальне провадження.

4 листопада Луцький міськрайонний суд ухвалив виконати постанову судді щодо вирішення питання про внесення відомостей до ЄДР про притягнення службових осіб до кримінальної відповідальності, – повідомили у прес-службі волинського осередку «Народного контролю».

Активіст «Народного контролю» Віталій Жабчук працював у сфері лісового господарства ще з 1984 року. У Волинське обласне управління лісового та мисливського господарства він прийшов у 2001 році і обіймав посаду головного спеціаліста відділу мисливського господарства та охорони і захисту лісу до жовтня 2010 року. Саме тоді наказ про його звільнення підписав тодішній керівник ВОУЛМ Богдан Колісник. Своє рішення він мотивував тим, що виконувати свої професійні обов’язки Віталій Жабчук більше не може у зв’язку зі станом здоров’я – напередодні чоловік отримав ІІ групу інвалідності.

За словами Жабчука, він як постраждалий в кримінальному провадженні у 2012 році не отримав копію документів процесуальних рішень, прийнятих прокурором і слідчим, які здійснюють досудове розслідування по цій справі.

«І оскільки із 6 грудня 2012 не було внесено відомості до Єдиного державного реєстру за постановою суду, я із 2012 року по 28 березня 2014 року намагався своїми клопотаннями добитися того, щоб слідчий і прокурор внесли відомості в ЄДР і розпочали законне досудове розслідування справи про умисне невиконання рішення суду про поновлення мене на державну службу, а саме невиконання рішення суду Колісником Богданом», – розповів Жабчук.

Тому не отримавши процесуального документу, який засвідчував невиконання постанови, Віталій Жабчук звернувся до Луцького міськрайонного суду зі скаргою про невнесення цих відомостей в ЄДР.

На його думку, у прокуратурі свідомо не реєстрували цю справу, оскільки вона стосувалася, на той час депутата обласної ради Богдана Колісника. «Прокуратура приховуючи злочин Колісника сама вляпалася в умисне невиконання чотирьох рішень суддів», – вважає активіст «Народного контролю».

Рішення суду підтвердило те, що до сьогоднішнього дня фактично не виконана працівниками прокуратури постанова суду від 6 грудня 2012 року, ухвала суду від 28 березня 2014 року, вказівки суддів від 11 червня 2014 року і від 12 серпня 2014 року.