Камінь: намагаються повернути державі 100 га заповідника

На Волині намагаються повернути у державну власність майже 100 га земель природно-заповідного фонду, які незаконно продали у 2006-2007 роках.

Про це пише IA ZIK.

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних та кримінальних справ задовольнив касаційну скаргу заступника прокурора області у справі за до Камінь-Каширської РДА та місцевого підприємця. Власне, прокуратура наполягала на визнанні незаконними та скасуванні розпоряджень голови РДА від 8 серпня 2006 року та 24 грудня 2007 року, визнанні недійсними договорів оренди землі та поверненні в державну власність земель природно-заповідного фонду площею 97 га.

Розпорядженнями голови РДА про надання цих земель в оренду було грубо порушено вимоги земельного та природоохоронного законодавства, адже надавати такі землі в оренду може лише Кабінет Міністрів України.

Попри це, глава РДА передав в оренду для рибогосподарських потреб озеро Сірче, яке розташоване в межах території та об’єктів природно-заповітного фонду.

Наразі Вищий спецсуд, задоволивши касаційну скаргу заступника прокурора області, направив справу на новий розгляд до суду першої інстанції.