Екс-нардепом від Волині зацікавилася чеська прокуратура

Чеська прокуратура слідом за швейцарською розпочала досудове слідство у справі українського нардепа, екс-нардепа від Волині і соратника прем’єра Арсенія Яценюка Миколи Мартиненка.

Як випливає з документа, у ГПУ підтвердили, що за останні півроку європейці вже тричі зверталися до неї з запитом у справі Мартиненка ‒ у травні, липні та вересні, а в жовтні правової допомоги у неї попросила ще й влада Чехії, ‒ пише ТСН.

Відповідь на численні запити Швейцарії ГПУ зуміла сформулювати лише в жовтні. У чому полягала відповідь, в прокуратурі відмовилися повідомити, посилаючись на таємницю слідства. Чи почала сама українська прокуратура розслідування за фактами, представленими західними колегами і чи відкрито відповідне кримінальне провадження проти Мартиненка в Україні, там також не стали відповідати.

Зазначимо, що прокуратура Швейцарії порушила щодо Мартиненка кримінальну справу за підозрою у хабарництві і відмиванні грошей ще в 2013 році. Приводом послужив контракт, укладений між українською компанією Енергоатом, яку, як стверджують галузеві експерти, контролює Мартиненко, і чеської Skoda JS. Якщо слідчі доведуть провину Мартиненка, соратник Яценюка ризикує отримати до п’яти років позбавлення волі і штраф обсягом близько $ 1 млн. Сам Мартиненко інформацію про розслідування щодо нього в ЗМІ називає замовною і запевняє, що не має стосунку до угоди між Енергоатомом та Skoda JS.

tmp718778218626154497