Луцьк: закрили справу щодо вирубки дерев у парку

Кримінальне провадження щодо вирубки дерев у орнітологічному заказнику «Пташиний гай» луцькі правоохоронці закрили за відсутністю складу злочину.

Про це пише інформаційне агентство Волинські Новини з посиланням на відповідь із УМВС на інформаційний запит.

Нагадаємо, у березні цього року еколог Олексій Василюк з правозахисної організації «Екологія. Право. Людина» виявив факт вирубки заказника «Пташиний гай». Невідомі вирубували дерева у заказнику та спалювали їх. Активіст на місце події викликав міліцію та написав відповідну заяву. Однак кримінальне провадження у справі не порушили, а вирубка продовжувалася.

«Коли на місце події приїхали правоохоронці, то вони мене відвели в сторону і сказали, що все відбувається законно, за погодженням мера, – розповідав Олексій Василюк. – Не розумію, до чого тут він? Пізніше у відповідь на заяву мені повідомили, що «в ході проведення перевірки звернення працівники міліції провели бесіду з директором комунального підприємства «Парки та сквери міста Луцька» Трикошем, під час якої звернули увагу на необхідність посилення заходів щодо недопустимості вирубки дерев та чагарників на території парку. Луцька міліція не порушила кримінальне провадження за цим фактом. Вирубка і спалювання дерев не припинилися. При цьому, не були нараховані збитки, а винні у скоєнні порушення не були притягнути до відповідальності».

Факт вирубки у міській раді не заперечували. Однак запевняли, що на все є відповідні дозволи. Начальник відділу екології Анатолій Гламазда розповів, що рішення про знесення дерев ухвалює комісія із представників різних структур, в тому числі й з державної екологічної інспекції.

У травні справу міліція таки порушила. Та, як інформують правоохоронці, після проведення досудового розслідування 31 серпня 2015 року було прийняте рішення про закриття кримінального провадження за відсутністю в діянні складу кримінального правопорушення.