У Луцьку встановлять понад 70 контейнерів для сміття

Комунальне підприємство «Луцькспецкомунтранс» придбало 38 контейнерів для роздільного збору сміття. Вже найближчим часом їх встановлять в районі ДПЗ.

Про це повідомили 4 листопада.

190 тисяч гривень для придбання контейнерів виділили з міського бюджету, вартість кожного – близько 5 тисяч гривень.  Директор підприємства «Луцькспецкомунтранс» Валерій Кузьмич додав, що вже готовий договір на купівлю ще 22-ох контейнерів. А фірма «Нестле» подарує місту сміттєвих контейнерів ще на 120 тисяч гривень. Тож до кінця року планують встановити понад 70 контейнерів. Загалом же в Луцьку розміщено 720 майданчиків для збору сміття.

«Поки що це на збір пет-пляшок, проте у майбутньому стоїть  питання про встановлення контейнерів і на папір, і на скляні пляшки», – додав Кузьмич.

Він нагадав, що недавно у Брищі відкрили сміттєсортувальну лінію, а сортування відходів на місці дозволить полегшити роботу працівників лінії.

Окрім того Валерій Кузьмич відзвітував про стан підготовки до зимового періоду. 17 одиниць техніки підготували до зими. Також заготовили  6 тисяч тонн піщано-соляної та щебенево-соляної суміші – близько половини цих матеріалів залишилися з минулого року.

«Заключено шість договорів із такими підприємствами як Луцьавтодор, на додаткову техніку у випадку необхідності та сіль-пісок та щебінь у нас заготовано як ніколи», – додав Кузьмич.

Луцький міський голова Микола Романюк подякував працівникам підприємства за роботу та додав, що туристи відзначають чистоту Луцька. Сортування сміття – шлях до збереження екології, тож частково за кошти міського бюджету і частково за рахунок підприємства продовжать встановлювати контейнери.

«Ми сьогодні бачимо продовження нашої роботи, яку ми колись запланували по впровадженню роздільного сміттєзбирання у місті  Луцьку», – зазначив мер. Він додав, що у майбутньому планують запустити ще одну сміттєсортувальну лінію  у Брищі.

Романюк просто на підприємстві продемонстрував, як правильно складати пляшки, щоб їх більше помістити у контейнер.

Кузьмич додав, що складених пляшок у машину можна навантажити близько тонни, а звичайних – лише близько ста кілограм. Тож Романюк розповів, що в перспективі прес, який працює на лінії у Брищі встановлять на “Луцькспецкомунтрансі”, щоб на лінію возити вже спресовані пляшки. Таким чином підприємство зможе навіть заробляти певні кошти на нові контейнери чи техніку.