Під загрозою зриву міжнародні гранти для Волині

До кінця грудня цього року роботи по двох проектах на Волині мають бути завершені. Але для цього потрібно прийняти сесійне рішення про виділення коштів на співфінансування.

Однак каденція депутатів облради, яка ось-ось має скласти повноваження, вже не збереться. Про те, коли новий склад облради збереться і вирішить всі організаційні та бюджетні питання – невідомо, – повідомляє інформаційне агентство Волинські Новини.

Нагадаємо, на Волині реалізується декілька грантових проектів за кошти Євросоюзу на умовах співфінансування з обласним бюджетом. Один із них – водолікувальний комплекс в селі Грем’яче. А другий – будівництво каналізації в Шацьку. Однак до кінця року з обласного бюджету мають бути виділені гроші на сплату частки співфінансування. Якщо цього не відбудеться – кошти від партнерів з ЄС не надійдуть і проекти будуть закриті незавершеними.

Зокрема, на водолікувальний комплекс в частині будівництва критого басейну потрібно 900 тисяч гривень з обласного бюджету. А на каналізацію в Шацьку – 1,377 мільйона гривень.

Так, проект будівництва водолікувального комплексу мав завершитися 22 листопада, але термін продовжили до 22 грудня. До цього часу мають бути не лише проведені всі платежі, а й підписані акти виконаних робіт і акти прийому. Якщо гроші не виплатять і не будуть підписані акти, то кошти від Євросоюзу теж не надійдуть.

Подібна ситуація і в Шацьку: якщо 1,377 мільйона гривень не будуть проведені як платежі до кінця бюджетного року, то з ЄС не надійде і 8 мільйонів гривень на каналізацію. Найголовніша проблема у вирішенні цього питання: на виділення коштів необхідно прийняти сесійне рішення. От тільки, коли сесія розпочне роботу і чи погодиться нова каденція підтримувати рішення комісії попередньої каденції депутатів – невідомо.

Нагадаємо, цьогоріч декілька сесій тривали по 4-5 пленарних засідань. Відтак, термінові рішення не приймалися через те, що депутати облради не збиралися і йшли на тривалі перерви, часто сесія не збиралася, бо не було кворуму.