Луцьк: госпіталь отримав обладнання для реабілітації

Обладнання для реабілітації хворих з порушеннями опорно-рухового апарату сьогодні передав Благодійний фонд «Волинь-2014» для потреб Волинського обласного госпіталю для інвалідів війни.

Медичне устаткування вартістю понад 50 тисяч гривень включає в себе універсальну кабіну для вправ та розробки м’язів, а також набір для неї, ‒ повідомляють у Фонді.

Поглянути, які функції виконує це обладнання, до госпіталю завітали голова правління Фонду Петро Пилипюк та виконавчий директор Володимир Кривович. Головний лікар медичної установи Тетяна Масікова зазначила, що в госпіталі нині на лікуванні та реабілітації перебувають українські воїни, які нещодавно повернулися зі Сходу, де брали активну участь в Антитерористичній операції. Більшість з них мають проблеми з опорно-руховим апаратом, тому ця універсальна кабіна вкрай потрібна медикам для роботи з пацієнтами.

За її словами, подібного обладнання в Луцьку до сьогодні не було: «Ми поїхали в Польщу на навчання, адже щоб запровадити щось подібне в себе необхідні кошти на навички. Вчитися ми хотіли, але на чому вчитися, якщо немає обладнання. Тепер завдяки Благодійному фонду «Волинь-2014» ми маємо можливість запроваджувати нову методику з реабілітації наших пацієнтів».

Голова правління БФ «Волинь-2014» Петро Пилипюк наголосив, що це ‒ спеціалізоване обладнання розроблялося фахівцями закордоном, тому благодійники прийняли рішення на його користь. Важливо, щоб воно ефективно працювало та приносило користь.

«Це – ґрунт для помислів наших бізнесменів та підприємців. Подібне обладнання можна виготовляти і у нас, але необхідна співпраця з медиками, які підкажуть, що їм потрібно. Сьогодні ми просто купуємо готові речі, а завтра можливо залучатимемо бізнес, який би хотів на цьому заробляти», ‒ сказав Петро Пилипюк.

У свою чергу виконавчий директор БФ «Волинь-2014» Володимир Кривович, розповів, що придбання універсальної кабіни для реабілітації, не перша і не остання допомога госпіталю для інвалідів війни. Раніше Фонд закуповував комп’ютерну техніку та передавав тренажер для реабілітації серцево-судинних захворюваннях, а спільно з польськими партнерами – продукти харчування, а також дезінфікуючі та миючі засоби.