«Автомайдан» у Порошенка: як це було

Народний депутат Ігор Луценко поділився враженнями про поїздку до будинку президента Петра Порошенка.

Про це він написав у Facebook.

Публікуємо його допис без змін та правок.

Стартували рівно об 11-30 з під Лаври.

Контрастом з 2013/2014-м була відсутність постів даїшників по всьому нашому маршруту – коли їздили до Яника, то майже кожне перехрестя прикрашав працівник полосатого жезла. Зараз же патрулі нас чекали практично лише на точці прибуття.

Доїхали без пригод, пригоди почалися на місці. За 200 метрів до відомої на весь світ дачі Порошенка на пішохідному переході стояли з десяток людей з плакатами, перегородивши дорогу. Хворобливого вигляду, навіть до звання тітушок не дотягували.

За ними, для надійності, дорогу по діагоналі перегородила жовта маршрутка з табличкою «Лютіж», битком набита хлопцями у камуфляжі, який носять нацгвардійці.

Простий люд накинувся на «недотітушок» і став їх гаряче, але коректно переконувати, що вони стоять на шляху революції. Народні депутати атакували водія маршрутки вимогами запаркуватися по-людськи. Через 5 хвилин гарячої розмови обидві перепони відступили (ось вона, сила доброго слова!).

Біля самих воріт довелося руками однести до узбіччя ще 4 машини, кинуті посеред дороги. Нарешті, не витримали нашої присутності і тримачі плакатів, що вишикувалися живою стіною вздовж воріт садиби Президента.

Встановили опудало Шокіна, і звукову колонку. Виступали Олексій Гриценко, Єгор Соболєв. Я сказав про політв’язнів, котрі зараз масово з’явилися як явище, і що через цей факт слід вважати режим Порошенка авторитарним. Ми мусимо розуміти, що прокуратура лише є департаментом Адміністрації президента, і заміна Шокіна – (примарний) шанс для Порошенка уникнути ганебного кінця його політичної кар’єри.
Потім дзвонили президенту, дзвонили його прес-секретарю Святославу Цеголко, безуспішно.

***
Найбільш надихаючий був сигнал, котрий я таємно отримав од міліції. Міліція дала мені зрозуміти, що вона на нашому боці, і не збирається чинити нам жодного опору. Начальство, звісно, це розуміло, і вело себе дуже лагідно.

Вимогу звільнити Шокіна Президент мав почути.

Але очевидно, що ротація прокурорів, що діють по дзвінку з АП, тут справу не вирішить.

PS Для любителів рахувати слоників – ось відео колони машин, що їде на Кончу-Заспу.