Виборчі підсумки: «консервативний» Володимир-Волинський

Якщо у «столичному» Луцьку особливістю виборчої кампанії став високий результат опозиційної партії «Укроп», у Володимирі-Волинському нинішньому міському голові Петру Саганюку вдалося втримати позиції та майже вдвічі випередити основних опонентів Костянтина Зінкевича та Миколу Юнака.

Хоча за попередніми даними міська рада оновлюється на майже 60%, а представляти Володимир-Волинський в облраді будуть опоненти Саганюка із партії «Об’єднання «Самопоміч» Олексій Панасюк та вже згаданий Зінкевич.

**********

За словами кореспондента видання «Буг» у Володимирі-Волинському Дарини Поддубецької, найбільш масштабну кампанію в місті вів самовисуванець Микола Юнак. Саме він єдиний зі кандидатів в мери використовував для агітації білборди. Також штаб Юнака виготовляв різні довідники, аби агітація за кандидата не була просто «непотрібним папером». А ще «креативили» за допомогою велоагітаторів.

Раніше ЗМІ повідомляли, що Юнак може балотуватися на крісло міського голови від партії «Укроп». Проте як повідомляють джерела ВАР, кандидат сам відмовився від бренду «Укропу», бо вирішив, що партійна приналежність «потягне» його рейтинг униз. Зважаючи на успіхи укропівців на Волині, відмова балотуватися від цієї партії була найбільшим прорахунком Юнака.

Також під час кампанії виник скандал через вищу освіту кандидата. Микола Юнак заявив, що у нього є вища освіта. Натомість опоненти стверджують, що його освіта обмежувалася навчанням у педагогічному коледжі.

У підсумку найдорожча кампанія забезпечила Миколі Юнаку тільки третій результат із 22% голосів.

**********

Нинішній мер Петро Саганюк, який переміг із результатом 42,54%, взагалі не намагався вести системної виборчої кампанії, адже його стартові позиції в місті були значно кращі, ніж в потенційних конкурентів. Як пояснив журналістам сам кандидат, він впевнений у довірі громади, тому не вважає за потрібне «піаритися».

Попри небезпідставні звинувачення у корупційних зв’язках і консервативні методи управління Саганюк переміг за рахунок виборців, які прагнули подальшої стабільності та збереження наявного стану речей у «княжому граді». Адже останні роки каденції Саганюка не відзначилися значними скандалами і кризами.

За словами журналістки «Бугу» Наталії Пашкетник-Мацюк, володимирчани могли б вибрати когось іншого, однак достойніших за Саганюка кандидатів просто не було: «Результат прогнозований. Достойних, крім Саганюка, немає. На жаль, місто без політичної еліти…»

Петро Саганюк вже встиг подякувати виборцям та пообіцяв активно працювати із новою міською радою: «Всім відомо, що до міської ради проходить 7 політичних партій, це приблизно на 60% буде нова команда. Буде значна кількість молодих і нових людей. У мене є план розвитку міста і у них також. Ми об’єднаємо наші цілі і разом будемо будувати європейське місто. Що я можу ще сказати? Наразі працюємо із німцями і якщо все добре, то за їх допомогою найближчим часом закупимо обладнання для лікарні. Також, плануємо співпрацювати з ними по вирішенні питання доріг та переробки сміття. Разом із громадаю, новими депутатами ми зробимо наше місто кращим».

**********

Проте нова каденція для Саганюка буде складнішою, зважаючи на посилення позицій «Самопомочі» у Володимирі-Волинському. Депутатами облради від міста стали волонтери Олексій Панасюк та Костянтин Зінкевич із результатами 22,39% та 15,91%, а ще політсила матиме сильну фракцію у міській раді. Також Зінкевич балотувався на посаду міського голови із зайняв другу позицію з результатом 23,74%.

Свою кампанію кандидат вів здебільшого за рахунок зустрічей із виборцями, особистого спілкування та роздавання листівок, адже не мав фінансових ресурсів для кампанії масштабів Юнака.

На користь Зінкевича також зіграла його репутація волонтера, який ще й досі допомагає бійцям 51-ої бригади та інших підрозділів. Однак напередодні виборів волонтерську репутацію Зінкевича намагався дещо зіпсувати інший володимирський волонтер та кандидат в депутати від «Нашого краю» Роман Мартинюк. У своєму дописі на Facebook він фактично звинуватив кандидата в мери у торгівлі бронежилетами.

Хоча треба відзначити, що між Зінкевичем та Мартинюком виникла неприязнь ще до парламентських виборів 2014 року. Сміття з хати вони не виносили, тому справжні причини конфлікту відомі дуже обмеженому колу людей.

Завдяки мандату в обласній раді Зінкевич зберігає свої позиції в міській політиці. Можна прогнозувати, що саме він буде головним опонентом Петра Саганюка на наступні два роки.

«Ми отримали від людей мандати і у Волинську обласну, і у міську, і у Володимир-Волинську районну ради. Також ваші голоси дали мені другий результат у виборах на посаду міського голови Володимира-Волинського. Я неймовірно вдячний усім прихильникам, а також усім людям, які безкоштовно допомагали під час усієї кампанії: членам ДВК, спостерігачам, волонтерам, агітаторам!!! Ми будемо працювати у радах і поза ними так, щоб ви у нас не розчарувались. Будемо старатись робити так, щоб наступне покоління нам подякувало», – написав Зінкевич на своїй сторінці у Facebook.

**********

Нардеп він округу №19 Ігор Гузь вважає, що перемога Саганюка на мерських виборах була прогнозованою. Він зміг би отримати перемогу навіть якби у Володимирі-Волинському проводився другий тур виборів.

«Результати, як на мене, очікувані і прогнозовані. Саганюк має стійку підтримку виборців, що засвідчили 42% голосів. Очевидно, що є виборці, які готові підтримати іншу точку зору, що показали результати Юнака та Зінкевича. Ще проблема в тому, що електоральна база Юнака та Зінкевича не є однорідними. Не факт, що якби із них балотувався хтось один, голоси додалися би. Тому результати прогнозовані. Володимир вибрав у цьому контексті стабільність і вирішив не змінювати мера. Я думаю, що Саганюк виграв би всеодно (в разі другого туру, – ред), набрав би більше 50%, бо із 42-х не надто багато залишилося. Але я вважаю, помилкою було те, що Верховна Рада не підтримала голосування в два тури у містах обласного значення. Бо у Володимирі – це одне, а у Ковелі різниця між кандидатами 140 голосів. Тому обійтися без другого туру – не зовсім правильно. А в Луцьку два тури – це буде демократично».

Активну участь своєї команди у виборчих перегонах Гузь заперечує. Мовляв, допомагали лише своєму кандидату Валентину Кошельнику: «Ми у мерській кампанії не приймали участь. Балотувався мій помічник Валентин Кошельник. Ми йому допомагали. Але як команда «Народний фронт» ці вибори з відомих причин пропустив (рішення не йти на вибори із Києва, – ред.)».

**********

Суттєво відстали від основних кандидатів в мери боєць АТО Юрій Хомич, свободівець Сергій Коба та самовисуванка Інна Совальська. За словами Дарини Поддубецької, всі троє обмежилися роздаванням листівок на вулицях міста та невеликою кількістю агітації.

Зокрема листівки Сергія Коби, примотані то стовпів скотчем, висіли у місті ще й в «день тиші». Також використав агітацію в цей день Микола Юнак. Так, на білбордах у місті він розмістив лозунг кампанії «Зробимо місто затишним і успішним».

Ще один курйоз трапився із кандидатом на виборах у Володимир-Волинську міську раду Інною Селівановою. Той факт, що вона балотувалася одразу від двох партій – «Громадянської позиції» та «Соціалістів» обговорили у програмі «Чисто NEWS» на телеканалі «1+1».

А на виборчій дільниції № 070974 (Волиньгаз) між собою посварилися Руслан Мороз та Леонтій Дмитрук через те, що останній нібито агітував виборців на дільниці.

Про результати виборів у міську раду читайте на нашому сайті після їх офіційного оприлюднення. На момент виходу статті їх так і не оприлюднили.

Антон БУГАЙЧУК