Волинь: з автобуса висадили глуху дитину

Вихованця Володимир-Волинської спеціальної школи-інтернату І–ІІІ ступенів для глухих дітей висадили з рейсового автобуса.

Інцидент трапився 13 жовтня, ‒ пише Слово Волині.

Як розповіла Світлана Гудик, вчитель математики цього навчального закладу, дитина їхала на вихідні додому. Придбавши пільговий квиток у касі, хлопець, показавши його контролеру, зайшов в автобус, що прямував за маршрутом «Трускавець – Ковель», і зайняв своє місце в салоні. Але через деякий час його вигнали звідти. Водій відмовився везти пільговика. Не зупинило його і те, що хлопчина ‒ глухий і не може захистити себе.

Він повернувся до школи і розповів усе вчительці Світлані Гудик, зазначивши, що це були його останні гроші. Жінка вирушила з ним на автостанцію, щоб усе з’ясувати. Там їй відповіли, що в посвідченні хлопця не було фотографії. Тоді вчитель поцікавилась, на якій тоді підставі йому продали квиток. Дискусія закінчилася тим, що працівники запропонували повернути гроші. Але вчителька відмовилась взяти їх.

«Річ навіть не в грошах, – каже Світлана Гудик, – а в черствості та ставленні людей до інших, а ще у співчутті, а точніше – його відсутності. Як міг водій вигнати з автобуса нечуючу дитину? Як могла контролер, а вона найперше – жінка і матір, не вступитися за неї? І взагалі, на якій підставі змусили пасажира, який мав пільговий квиток, вийти з салону? Що ж ми за люди? Не дивно, що не чуємо таких, як той хлопчина, коли не чуємо один одного. До речі, мама учня зараз у лікарні з молодшим братиком, і можете собі уявити, що він пережив, коли, поспішаючи до них і витративши останні гроші на квиток, змушений був вийти. Я дала йому гроші, і він поїхав наступним рейсом. Але чи не трапиться подібне з кимсь іншим?»