Вибори на Волині: ОВК «тримає інтригу»

Волинська обласна виборча комісія через технічні неточності повернула на уточнення протоколи по п’яти виборчих округах міста Луцьк у голосуванні за депутатів обласної ради. Таким чином, від Луцької ТВК прийняли протоколи семи округів.

В ОВК також очікують на результати Локачинської ТВК, якій протоколи теж повертали на уточнення.

Тож результати голосування напевніше оголосять уже завтра, – повідомив 30 жовтня член Волинської обласної виборчої комісії Микола Євтушин.

«Поки що  у нас немає Локач, вони поїхали на уточнення, та ще буде п’ять округів міста Луцьк. Після обіду сподіваємося, що  вони повернуться, ми приймемо їх, а тоді сідаємо їх опрацьовувавти», – розповів Євтушин. Причиною повернення протоколів на уточнення є технічні помилки.

«Це технічна сторона питання. Кількість бюлетенів, які отримала дільнична комісія не відповідає кількості бюлетенів, які не використали…», – додав член ОВК. Він зазначив, що різниця на округах, які повернули, невелика – 1-2 бюлетені. Тож ОВК прийняла результати по семи округах Луцька, по ще п’яти мають уточнити протоколи.

«Ми повернули п’ять дільниць, де «не зіграло» – неповна відповідність цифр», – додав Євтушин.

Десь не вистачає одного бюлетеня – ми ж  не можемо прослідкувати, можливо, хтось таки з дільниці виніс. На одному окрузі є на один більше бюлетень, про що у них складений акт. Невідомо, звідки цей бюлетень взявся, це вже справа  більше до правоохоронних органів», – додав Євтушин. Проте він підкерслив, що за законом, якщо таких бюлетенів менше 5%,  то такі вибори під сумнів не ставлять.

Тож зараз Луцька ТВК займеться уточненням протоколів.

«Вони повинні наново перерахувати цифри та внести їх. Вони їх внесли на пояснюючий листочок, а не  в протокол», – пояснив Євтушин.

Водночас він зазначив, що й інші ТВК мали неточності, через що їх протоколи відправляли на уточнення. Комісії найчастіше плуталися з бюлетенями, які не підлягають врахуванню – члени ДВК не знали, куди їх вписувати.