У Луцьку протестують проти суддівського свавілля

Громадські активісти вийшли на пікет Луцького міськрайонного суду. Вони вважають, що саме корумповані судді – основна причина розчарування людей та гальмування реформ в Україні.

Акцію провели у п’ятницю, 30 жовтня.

Як розповідає підприємець В’ячеслав Мачульський, протестувати їх змусили несправедливі рішення суддів, зокрема і в Луцькому міськрайонному та Апеляційному судах Волинської області. Мовляв, судді часто закривають очі на закон чи трактують законодавчі норми на свою користь або користь своїх «замовників».

А представник громадської організації «Кредитний майдан» Володимир Кунц виступає за повне звільнення суддів, проходження їх через детектор брехні та набір нових. «У нас в країні університети щороку випускають 12 тисяч юристів. Серед них є молоді здібні люди… Але вони не можуть пробитися, стати суддями. Бо всі знають, скільки треба грошей занести», ‒ каже він.

Зокрема він нарікає на рішення судді Апеляційного суду Волинської області Тетяни Лівандовської-Кочури, яку звинувачує у неправомірних рішеннях щодо справи так званих «валютних кредитів» Активісти планують після пікету передати головам Луцького міськрайонного та обласного апеляційного судів звернення із своїми вимогами.

Цікаво, що під час пікету поряд проходив депутат міськради Анатолій Бірюков. Активісти запропонували йому приєднатися. Однак Бірюков відмовився, бо не підтримує гасла проти суддівського свавілля. Депутат каже, що може критикувати лише окремих суддів за конкретні судові справи.