Розповіли про «схему» прикордонників на Донбасі

Волонтер, учасник мобільної групи боротьби з контрабандою на Донбасі Родіон Шовкошитний розповів про «схеми» та розцінки на контрабанду прикордонників на блокпостах.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, на в’їзд і виїзд з Верхньоторецька утворилася черга, де на блокопості стоять прикордонники.

«Зупиняємося, запитуємо причину у людей. «Не пропустять, кажуть, поки комісія з Києва не поїде» (комісія з Києва це типу ми). Всі ‒ з окупованих міст: Антрацит, Макіївка, Донецьк … Переселенці. Додому їздили. Хто з довідками, хто без. Все в обхід офіційних пунктів. Всі скаржаться на кілометрові черги на них. Всі забрати речі з «розбомблених будинків». Розумію. Так. Але чому з дружинами й маленькими дітьми? Чому не їхати туди самому?» ‒ пише він.

«Стоїмо, спостерігаємо. Підходить хлопець: «А чого мене не пропускають? Я ж місцевий, мʼясо тягаю тут постійно. Гроші справно плачу всім». …Інколи Всесвіт посилає нам просто феєричних довбо*обів. В «оборот» його відразу, розпитуємо», – каже активіст.

За його словами, зазвичай платять 500.

«На «переїзді» гривня ‒ кг. З бензином і хабарами на поїздку йде близько 10 000 гривень. Приблизно стільки ж і заробляє. Правда, цього разу під Донецьком його і двох азербайджанців нахлабучив місцевий РУБОЗ. Віджали все, самі продали. Особливості професії», ‒ йдеться в дописі Шовкошитного.