На Волині міліція катувала затриманих, – прокуратура

На Волині викривалися факти факти насильства та застосування тортур до громадян з боку працівників органів внутрішніх справ.

Про це повідомляє прокуратура області.

Цьогоріч за порушення законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших заходів примусового характеру на Волині до дисциплінарної відповідальності притягнуто 123 посадовці правоохоронних та інших державних органів.

Проте на Волині і далі трапляються випадки безпідставного доставляння громадян, у тому числі неповнолітніх, до територіальних підрозділів органів внутрішніх справ та Луцького прикордонного загону, їх утримання понад три години, у тому числі без складення протоколів про адміністративне затримання та обов’язкового повідомлення про місце їх перебування родичів або близьких осіб.

Викривалися й факти насильства та застосування тортур до громадян працівниками органів внутрішніх справ.

Через невідповідність вимогам національного законодавства та міжнародних стандартів не функціонує майже половина (11 з 24) кімнат для затриманих і доставлених чергових частин органів внутрішніх справ. Є зауваження і до спеціально обладнаних для тримання затриманих приміщень ВПС Луцького прикордонного загону.

У зв’язку з неналежним санітарно-технічним станом призупинено діяльність кожного п’ятого ізолятора тимчасового тримання.