Розказали, як подати петицію в Луцьку міськраду

У Луцьку затвердили порядок подання петиції через спеціальний сайт, посилання на який розмістили на веб-порталі міської ради.

Таке рішення прийняли під час засідання виконкому Луцької міськради у четвер, 29 жовтня.

Згідно із порядком, автор петиції заповнює спеціальну форму. При цьому треба зазначати прізвище, ім’я, по батькові громадянина (або представника групи осіб), а також адресу електронної пошти. В петиції має бути викладено суть порушеного питання, пропозиція щодо його вирішення, а в заголовку ‒ її короткий зміст.

Петиція не може містити заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганду війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, заклики до вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини.

Її оприлюднюють на сайті протягом двох робочих днів з дня надсилання автором після перевірки відділом звернень громадян департаменту «Центр надання адміністративних послуг у місті Луцьку». Дата оприлюднення Петиції на Веб-сайті петицій є датою початку збору підписів на її підтримку.

Петиція, яка містить неправдиві відомості, нецензурну лексику та лайливі вислови, також не оприлюднюється.

Петиція до Луцької міської ради розглядається за умови збору на її підтримку протягом 14 днів з дня її оприлюднення не менш 300 підписів.

Петиція, яка протягом встановленого терміну набрала необхідну кількість підписів на її підтримку, не пізніше наступного дня надсилається до відділу звернень громадян.

Інформація про початок розгляду петиції оприлюднюється відділом звернень громадян на офіційному веб-сайті Луцької міської ради та веб-сайті петицій не пізніше як через два робочі дні після отримання.

Протягом двох робочих днів виконавчий орган міської ради, до повноважень якого належить розгляд петиції, опрацьовує та узагальнює отримані пропозиції, готує відповідь автору про результат розгляду та передає у відділ звернень громадян.

Якщо вирішення питань, порушених у тексті Петиції, вимагає розгляду на засіданні виконавчого комітету міської ради або сесії міської ради, виконавчий орган готує відповідний проект рішення та інформує відділ звернень громадян про винесення відповідного проекту рішення на чергове засідання виконавчого комітету або сесію міської ради.

На засідання виконавчого комітету або сесію міської ради, де буде розглядатись петиція, запрошується автор, який за бажанням може виступити щодо питань, порушених у тексті.