Луцькі депутати поділилися враженнями від каденції

Депутати Луцької міської ради протягом п’яти років ухвалили чимало важливих та доленосних для громади рішень. Тож наприкінці каденції розповіли про враженні від роботи за ці п’ять років.

Про це повідомляє “Волинський інформаційний портал“.

Депутат із фракції Блоку Петра Порошенка «Солідарність» Анатолій Пархом’юк зауважив що, незважаючи на проблемні моменти, обранці зробили багато позитивного для розвитку міста. Закон про децентралізацію і зміни до бюджетного кодексу дозволили отримати кращі фінансові показники, а отже зробити більше корисного для громади у 2015 році. «Якщо така тенденція буде зберігатися, то я впевнений, що місцеве самоврядування буде кріпнути і буде ще більше фінансів мати для подальшої своєї роботи», – переконаний він.

й1

Своїм наступникам Пархом’юк радить, перш за все, слухати людей. «Багато було в минулій каденції питань, коли люди приходили, висловлювали свою думку. І були різні пропозиції від різних частин громади, тож багато хто з депутатів маніпулював такими речами. Тому я хочу побажати, щоб не уло маніпуляцій. Але перед прийняттям рішень ці моменти треба обговорювати з громадою. Тоді на сесіях не буде баталій, не будуть ходити незадоволені, а рішення будуть прийматися спокійно», – вважає депутат.

А от БЮТівець Юрій Корольчук переймається роботою своїх наступників, адже вважає, що їм буде надзвичайно важко. «Попередня каденція, у якій я був, казали, що вона складна, депутати такі спеифіяні. Друга каденція була ще складніша. Я не заздрю тим, хто буде в наступній», – зізнався він.

Корольчук переконаний, що головне в роботі депутатів 6-го скликання – щоб вони «не наробили ніяких дурниць» і не прийняли рішень, які негативно вплинули на місто. «Багато вдалося зробити конкретних справ. Місто зовсім не таке, яке було п’ять років тому», – розповів депутат і побажав наступній каденції ще краще попрацювати на благо лучан.

«Позитиву було більше, ніж негативу», – пригадує секретар Луцькради Сергій Григоренко, хоча й визнає: було багато «негарних» речей. Водночас він задоволений тим, що рада прийняла межі міста, затвердила найбільший бюджет розвитку, відремонтувала багато доріг і брала участь у численних міжнародних проектах. «Ця рада безумовно увійде в історію», – переконаний обранець.

й2

Наступній каденції Сергій Григоренко радить продовжити добрі справи розпочаті попереднім скликанням, і не стояти на місці в розвитку. «Щоб Луцька міська рада і далі залишалася прикладом для Волинської області, бо всі новинки і нові підходи з’являлися саме в Луцькій міській раді. Ми були двигуном прогресу місцевого самоврядування у Волинській області», – наголосив секретар.

А депутату із фракції БПП Роману Романюку робота у міськраді принесла хороші враження від спілкування з цікавими особистостями серед колег. «Дуже цікаво, жваво, динамічно і деякою мірою (як ваші колеги-журналісти говорили), як цирк, проходили сесії міської ради», – розповів депутат і додав, що загалом оцінює роботу ради за ці п’ять років позитивно, адже в місті Луцьку протягом цього часу зроблено немало.

й3

«Багато ще, звісно, заплановано. Думаю, нова каденція повинна впоратися не лише з популістськими закидами, але й з конкретними справами», – зауважив обранець громади.

Своїм наступникам він бажає займатися конкретними хорошими справами на благо лучан. «Громада хоче конкретних речей, практичних справ, тому бажаю відкинути всі політичні амбіції і думати лише про розвиток міста», – підкреслив Роман Романюк.

А депутат Василь Гриб, який запам’ятається відвідувачам сесії міської ради своїми виступами, жартівливими репліками та перепалками з опонентами зізнається: каденція була важкою. Найперше, ці роки були складними у плані бюджету, адже на них випало чимало неприємних і навіть трагічних подій: обвал будинку на Рівненській, повені тощо. Це все – непередбачувані витрати, які доводилося забирати з інших – не менш важливих – статей бюджету.

й4

Серед корисних справ Василь Гриб назвав заміну деяких автобусних маршрутів на тролейбусні, адже майбутнє – за електротранспортом. Згадав депутат і про роботу з родинами загиблих на Сході. Усіх їх депутати підтримували, виділили їм землю та кошти. «Не дай, Бог, щоб ще така напружена і непередбачувана каденція була», – зазначив Гриб.

«А в цілому нормально працювали, тільки довго», – сміється депутат.

Щодо наступної каденції Василь Гриб має сумніви: надто вже молоді обранці, які не знають, як працювати з виконавчою владою.

Натомість депутатка від «Свободи» Любов Серба пишається участю своєї фракції у доленосних рішеннях та буремних подіях. «Не раз було важко відстоювати і наполягати на своїх рішеннях. Але я думаю, що ми втрималися і достойно виглядали», – переконана вона.

й5

Наступникам Серба бажає наполегливості, відваги, чесності і правдивості. «Я думаю, що мої колеги, які будуть тут, не підведуть», – заявила обраниця громади.

А депутат із групи «Рідне місто» Микола Яручик, який продовжить роботу і в наступній каденції, перш за все згадує не сесійну залу, а роботу з людьми на своєму окрузі. «Дуже приємні люди. Вони приймали мене не стільки як депутата, а як людину. Я відчував це тепло і підтримку», – поділився він і додав, що йому приємно бувати на окрузі і бачити, як змінився цей район.

й6

«Щодо колег, то мені приємно, що з ці роки, коли я пройшов у раду, сьогодні я можу спокійно з будь-ким із них попити чай, каву. Ми у гарних стосунках зі всіма. Я не нажив ворогів, а нажив друзів», – розповів депутат.

Своїм колегам-депутатам із наступної каденції Яручик радить побільше спілкуватися з людьми, чути і розуміти, що лучани хочуть, і втілювати їхні побажання.

«Одногрупник» Яручика із «Рідного міста», депутат від БПП Євген Ткачук тішиться зі змін, які відбулися за п’ять років і в яких він із колегами брав активну участь. «Я думаю, лучани і самі бачать, скільки всього було зроблено», – зауважив обранець.

img_1242

Депутатам, із якими він працюватиме у наступному складі міськради, Ткачук побажав бути чесними, порядними виконувати зобов’язання, які вони давали виборцям.

Депутат Наталія Бунда пригадує, що роботи було багато не тільки у сесійній залі, але й під час комісій та безпосередньо на окрузі. «Спочатку було важко, бо я вперше стала депутатом і довелося багато чому вчитися: як правильно просувати інтереси мешканців, вирішувати певні питання. Порівнюю себе із тою, яка була п’ять років тому, і зараз я є свідомим депутатом, депутатом, який стоїть на твердому ґрунті і знає, куди рухатися», – поділилася жінка і передовсім подякувала активістам на своєму окрузі, які цінують її роботу.

й7

Водночас Бунда подякувала колегам-дпутатам, із якими вдалося здружитися і стати однією родиною. «Серед них я здобула друзів і колег, із якими і в подальшому можу спілкуватися і зустрічатися поза стінами міської ради», – переконана вона.

Депутатам, із якими працюватиме у наступній каденції, Наталія Бунда радить не займатися політикою, натомість вирішувати господарські питання. «Кожен депутат має усвідомити: він прийшов сюди представляти інтереси виборців не лише свого округу, але й усього міста Луцька», – наголосила вона і побажала колегам стратегічного мислення. Вона зізналася, що серед планів і мрій – затвердити стратегію розвитку міста Луцька на 15 років.

Керманич ради, Луцький міський голова Микола Романюк перш за все подякував депутатам та двом секретарям, які працювали у ці роки, за проведену роботу.

й8

«На жаль, усе оцінюється потім у нашому суспільстві. Я думаю, що лучани дадуть гідну оцінку цьому депутатському корпусу. У місті багато чого було зроблено за п’ять років. Але сам міський голова всього не вирішує. Це робили усе спільно. Десь була моя ініціатива, а десь – депутатів», – підкреслив градоначальник. За словами мера, наразі є ще багато невирішених питань, але є і напрацювання, комплексні програми, які стосуються усіх сфер життєдіяльності міста.

«Дякую мешканцям Луцька за їхню підтримку, що приходили на сесію і представляли свою думку. Дякую виконавцям, які усе впроваджували у життя», – наголосив Микола Романюк.

й9

Натомість наступній каденції депутатів мер радить врахувати досвід – позитиви і помилки – цього скликання. «Щоб у післявиборчий синдром якомога швидше закінчився. Щоб зважали на те, що вже не агітують на прибудинковій території, а знаходяться на сесії, коли треба приймати не політичні рішення, а спрямовані на поліпшення життя мешканців, незалежно від приналежності до тієї чи іншої політичної сили», – підкреслив Луцький міський голова.

й10