Луцькі депутати «провалили» спрощення громадських слухань

Депутати Луцької міської ради не підтримали проект рішення про спрощення організації громадських слухань та подання місцевих ініціатив.

Таке рішення прийняли під час сесії Луцької міської ради у середу, 28 жовтня.

У проекті рішення йдеться, що громадські слухання проводяться не рідше одного разу на рік. Їх можуть проводити з ініціативи міського голови, міської ради або її виконавчого комітету, міської громади.

Громадські слухання з ініціативи міської громади можуть проводитися за умови колективного звернення з відповідною вимогою, яке підписали не менш як 150 лучан. Ініціатор громадських слухань повинен визначити дату, місце та порядок денний ініційованих громадських слухань, а також визначитись із організаційним комітетом.

Підготовку та проведення громадських слухань забезпечує організаційний комітет, склад якого визначається у розпорядженні міського голови, рішенні ради чи її виконавчого комітету, колективному зверненні лучан.

До складу оргкомітету в обов’язковому порядку за посадою входять секретар ради та один з заступників міського голови. Дата, місце проведення громадських слухань та їх порядок денний доводиться до відома громадян не пізніше ніж за 7 днів до їх проведення через міські засоби масової інформації.

Пропозиції, що ухвалені за результатами громадських слухань, підлягають обовʼязковому розгляду органами і посадовими особами міського самоврядування.

Щодо місцевих ініціатив міськраді пропонували затвердити такі нововведення: лучани мають право ініціювати розгляд міською радою та її виконавчим комітетом (у порядку місцевої ініціативи) будь-якого питання, віднесеного Конституцією і законами України до відання місцевого самоврядування.

Місцева ініціатива – це викладена в письмовій формі пропозиція про розгляд міською радою чи її виконавчим комітетом проекту рішення з питань, віднесених до її повноважень.

Для ініціювання розгляду у міській раді чи її виконавчому комітеті проекту рішення члени територіальної громади подають письмову із пропозиціями до ухвалення рішень Така заява повинна бути підписана не менш як 30 лучанами. Місцева ініціатива у строк не пізніше ніж через 7 днів після надходження розглядається міським головою, його заступниками та секретарем ради. Відповідній постійній комісії міської ради доручається підготувати проект рішення за місцевою ініціативою на розгляд найближчої сесії міської ради чи засідання виконавчого комітету. А міська рада чи її виконавчий комітет розглядають питання місцевої ініціативи за участю авторів місцевої ініціативи та приймають відповідне рішення.

Як зазначив автор проекту рішення Андрій Осіпов, спростити процедури треба для відповідності Європейській хартії місцевого самоврядування. Його підтримав депутат Сергій Сівак, бо у Луцьку складно зібрати 500 підписів для скликання громадських слухань.

Натомість Анатолій Пархом’юк заявив, що не буде голосувати за проект. У підсумку «за» ‒ лише 17 депутатів.