На Волині одна громада вже готова до «легалізації бурштину»

Перша волинська громада вже розробила необхідну документацію на створення підприємства для легального видобутку бурштину. Це  – громада села Галузія. На черзі – отримання дозволу від Мінекології для розробки і вивчення родовищ.Тож, наразі представники інших громад Маневицького району мають «перейняти досвід»  та створити подібні підприємства й у себе.

Про це стало відомо 27 жовтня  під час зустрічі голови ОДА з представниками громад Маневицького району.

Під час зустрічі обговорювали аспекти якнайшвидшого узаконення видобутку бурштину.

«Радує те, що ми дали по зубах нашим «рівненським друзям», – зазначив голова Волинської обласної держадміністрації Володимир Гунчик.

Зокрема, губернатор зазначив, що перша громада вже розробила необхідний пакет документів для початку розвідування запасів та створення підприємств. Це громада села Галузія. Документи, які розробили представники громади, були розіслані через Маневичі представникам інших громад. Проте присутні на зустрічі представники селищних та сільських рад зазначили, що не отримали таких документів. Дехто не встиг зробити цього фізично, оскільки їм повідомили, що документи лише сьогодні надійдуть у Маневичі, а частину представників взагалі не проінформували про їх надходження.

Представник галузійської громади Юрій Колісниченко розповів, що громада півроку розробляла документацію, після чого її передали на перевірку у юридичний відділ ОДА. Також громада зареєструвала статут та готова отримати від Мінекології дозвіл на розробку бурштину на конкретній ділянці. Тож, громада Галузії створила перше товариство з обмеженою відповідальністю в Україні. Проте Коліснічекно додав, що інші громади не надто проявляють ініціативу.

«Напружтеся, зробіть перші кроки – ми вам допоможемо. Але за вас цього робити ніхто не буде», – резюмував представник громади. «Там стоїть 1500 чоловік, на «Ягуарах»  приїхали. Ніхто  в ліс не зайде. Але першу громаду Галузія ми готові запустити», –  додав губернатор Волині.

Тож він попросив представників громад до кінця дня отримати документи та почати підготовку для реєстрації. Володимир Гунчик також доручив юристам займатися цими питаннями. Питання «на рівні відомства» він готовий вирішувати особисто.

Губернатор  додав, що одним із перших питань на сесію нової облради винесуть бурштинові питання. Він наголосив, що необхідно, не чекаючи закону, робити перші кроки до легалізації видобутку бурштину. Представників громади також цікавили питання ринку збуту – губернатора попросили посприяти створенню біржі. Проте Гунчик повідомив, що нині існує підприємство «Укрбурштин», яке має право цим займатися.  Питання створення біржі очільник ОДА вважає одним із перших,  але «неприпустимо сидіти і чекати, поки приїде 15 тисяч людей».

На зустрічі також запропонували встановити межі ділянок, аби знати, де яка громада має право добувати бурштин.

«Галузія створила товариство, яке на першому етапі буде визначати, де є поклади бурштину. Лише коли це буде встановлено, визначать межі»,- сказав губернатор. Тож цими питаннями займуться у подальшому. Зараз завданням громад є отримати зразки документів , опрацювати їх та почати створювати свої товариства для легального видобутку бурштину.